Новости

Фотокрос — «Занурення»

З нагоди Пасхальних свят недільна школа Свято-Успенського кафедрального собору м. Кременчука побувала в міській художній галереї та відвідала виставку творів сакрального живопису Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта ПМДС.

30 апреля 2019465

Пасхальні торжества у Духовно-просвітницькому центрі Свято-Миколаївського собору

29 квітня 2019 року, у Духовно-просвітницькому центрі Свято-Миколаївського собору м. Горішні Плавні відбілися пасхальні торжества. У цей день була звершена "дитяча" Літургія у Покровському храмі, за якою молилися діти, батьки та викладачі школи, святкове чаювання у трапезній собору та Пасхальний концерт.

30 апреля 2019405

СВІТЛЕ ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ

У ніч з 27 на 28 квітня 2019 року, свята із свят і торжества із торжеств – Світлого Христового Воскресіння, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив Пасхальну утреню та урочисту Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Миколаївському соборі м. Горішні Плавні.
28 апреля 2019729

Святкове богослужіння Великої Суботи

27 квітня 2019 року, у Велику Суботу, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив Божественну літургію святителя Василія Великого у Трьохсвятительському храмі міста Грішні Плавні у співслужінні викладачів семінарії у священному сані.

27 апреля 2019446

Утреня Великої Суботи з чином погребіння Плащаниці

26 квітня 2019 року, у Велику П’ятницю увечері, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив утреню з чином погребіння Плащаниці Господа у Трьохсвятительському храмі семінарії. Його Преосвященству співслужили викладачі духовної школи у священному сані.

27 апреля 2019450

Нові надходження до бібліотеки ПМДС

26 квітня 2019 року, напередодні величного свята Воскресіння Христового, бібліотечний фонд Полтавської місіонерської духовної семінарії поповнився книгами присвяченими духовно-інтелектуальній афонській спадщині.
26 апреля 2019430

Утреня з читанням 12-ти Страсних Євангелій

25 квітня 2019 року, напередодні Великої П’ятниці, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій у Свято-Миколаївському соборі Архієрейського подвор'я.

25 апреля 2019368

Великий Четвер. Спомин Тайної Вечері

25 квітня 2019 року, у Великий Четвер Страсної седмиці Церква згадує Тайну Вечерю, на якій Господь встановив таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові. У цей день традиційно студенти і викладачі Полтавської місіонерської духовної семінарії, та й майже всі парафіяни, за літургією Святителя Василія Великого, причастились Святих Христових Таїн. Божественну літургію у храмі Трьох Святителів очолив віце-ректор семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні викладачів духовної школи у священному сані.

25 апреля 2019367

Богослужіння перших трьох днів Страсного тижня

У продовж трьох днів Страсного тижня – Великий Понеділок, Вівторок та Середу – у Свято-Миколаївському соборі м. Горішні Плавні звершувались уставні богослужіння: велике повечір'я, утреня та 1-й час, 3-й,6-й і 9-й часи з читанням Євангелія, зображальні та вечірня з Літургією Передосвячених Дарів.

24 апреля 20191083

Про християнський сакральний живопис у програмі «Студія дня»

22 квітня 2019 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа та з нагоди відкриття в Кременчуцькій міській художній галереї виставки «ВПЕВНЕНІСТЬ У НЕВИДИМОМУ» представники Іконописної школи імені прп. Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії завітали на телеканал «Кременчук», де взяли участь у програмі «Студія дня».

24 апреля 2019404

Дитячі оздоровчі православні табіри «Орлятко» та «Псьол» запрошують дітей!

З благословення Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського, Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви в літку цього року розпочинають свою роботу дитячі православні табори відпочинку Полтавської єпархії «ОРЛЯТКО» (місто Карлівка) та «ПСЬОЛ» (село Яреськи Шишацького району).

24 апреля 2019442

Архієрейське богослужіння у свято Входу Господнього до Єрусалиму

21 квітня 2019 року, у Вербну неділю, у свято Входу Господнього до Єрусалиму, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив Божественну літургію в храмі на честь Святої Трійці у смт. Нові Санжари.
21 апреля 2019386

Лекція про таємниці іконопису від завідувача Іконописною школою С. І. Горбаня

20 квітня 2019 року, завідувач Іконописною школою імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії С.І. Горбань провів для кременчужан – шанувальників сакрального мистецтва лекцію про таємниці іконопису та екскурсію, присвячену представленим на виставці роботам.

21 апреля 2019323

Всенічне бдіння напередодні свята Входу Господнього до Єрусалиму

20 квітня 2019 року, напередодні двунадесятого свята Входу Господнього до Єрусалиму, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив всенічне бдіння у Свято-Миколаївському соборі Архієрейського подвор'я міста Горішні Плавні. Владиці співслужили: ключар собору протоієрей Георгій Граб, клірики та викладачів семінарії у священному сані.

21 апреля 2019321

Урочисте відкриття виставки християнського сакрального живопису «ВПЕВНЕНІСТЬ У НЕВИДИМОМУ» у Кременчуці

19 квітня 2019 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа та Високопреосвященнішого архієпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая у Кременчуцькій міській художній галереї відбулося урочисте відкриття виставки християнського сакрального живопису «ВПЕВНЕНІСТЬ У НЕВИДИМОМУ», Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії.

21 апреля 2019464

До семінарії завітав відомий богослов і філософ О. С. Філоненко

18 – 19 квітня 2019 року, з благословення ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, до семінарії завітав доктор філософських наук, професор кафедри теорії культури і філософії науки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, відомий богослов і філософ Олександр Семенович Філоненко.

21 апреля 2019321

Краєзнавча поїздка переможців міської олімпіади «Юні знавці Біблії»

18 квітня 2019 року, з благословення Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, спільно з відділом освіти Горішньоплавнівської міської ради, організовано краєзнавчу поїздку до м. Полтави переможців міської олімпіади «Юні знавці Біблії».

19 апреля 2019387

АНОНС: Відкриття виставки християнського сакрального живопису «ВПЕВНЕНІСТЬ У НЕВИДИМОМУ» у Кременчуці

19 квітня 2019 року о 15:00, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа та Високопреосвященнішого архієпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая у Кременчуцькій міській художній галереї відбудеться урочисте відкриття виставки християнського сакрального живопису «ВПЕВНЕНІСТЬ У НЕВИДИМОМУ», Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії.

16 апреля 2019446

Всенічне бдіння напередодні Неділі 5-ї Великого посту

13 квітня 2019 року, напередодні Неділі 5-ї Великого посту, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін звершив всенічне бдіння в Трьохсвятительському храмі семінарії у співслужінні викладачів духовної школи у священному сані.

15 апреля 2019366

У Полтавській місіонерській духовній семінарії пройшла конференція на тему: «Церковні розділення: історія та сучасність»

12 квітня 2019 року, в Полтавській місіонерській духовній семінарії, з благословення її ректора Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, пройшла конференція на тему: «Церковні розділення: історія та сучасність».

12 апреля 2019679

«З вірою і любов’ю приступимо, щоб причасниками життя вічного бути»: загальні Сповідь та Причастя у духовній семінарії

11 квітня 2019 року, в четвер п'ятої седмиці Великого посту, у Полтавській місіонерській духовній семінарії пройшли спільні Сповідь і Причастя Святих Христових Таїн. Служіння Літургії Передосвячених Дарів у храмі Трьох Святителів очолив віце-ректор ПМДС Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін.

11 апреля 2019490

Вітаємо з 35-річчям викладача семінарії протодиякона Якова Прутяна!

Сьогодні, 9 квітня 2019 року, виповнюється 35-ть років з дня народження завідувача бібліотекою, викладача Полтавської місіонерської духовної семінарії протодиякона Якова Прутяна.

9 апреля 2019479

Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня 2019 року, в Неділю четверту Великого посту, день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін звершив ранню Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі Архієрейського подвор'я міста Горішні Плавні. Його Преосвященству співслужили викладачі семінарії у священному сані.

8 апреля 2019513

Всенічне бдіння напередодні свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

6 квітня 2019 року, напередодні свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив Всенічне бдіння у Трьохсвятительському храмі семінарії. Його Преосвященству співслужили викладачі духовної школи у священному сані.

8 апреля 2019396

Учасники IX Всеукраїнського молодіжного майстер-фесту «Український дивограй» відвідали Свято-Миколаївський собор

5 квітня 2019 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, учасники чергового дев'ятого Всеукраїнського молодіжного майстер-фесту «Український дивограй» – свята народних майстрів та шанувальників українських народних ремесел, який проходив у Горішньоплавнівський ЗОШ №1, відвідали Свято-Миколаївський собор.

8 апреля 2019374

Майстер-клас з Петриківського розпису від викладача семінарії Хаустової Т. М.

3 квітня 2019 року, в ПСМНЗ "Дитяча художня школа" м.Горішні Плавні викладач техніки іконопису Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії Тетяна Миколаївна Хаустова провела майстер-клас групі учнів у присутності директора Ольги Миколаївни Чередніченко та педагогів художньої школи.

6 апреля 2019433

Духовна семінарія долучилась до Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля»

Сьогодні, 5 квітня 2019 року, з благословення ректора семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, після ранкової молитви та сніданку, студенти семінарії на чолі з деканом богословсько-місіонерського факультету протоієреєм Олександром Носенком взяли участь у щорічній Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля».

5 апреля 2019446

Призовників урочисто провели до лав Збройних сил України

У великій залі виконкому Горішньоплавнівської міської ради 3 квітня 2019 року відбулася урочиста церемонія проводів призовників до лав Збройних сил України «Призов: весна 2019».

5 апреля 2019407

Оркестру народних інструментів ПСМНЗ «Дитяча музична школа» — 45 років

У великій залі міського Палацу культури і творчості відбувся святковий концерт з нагоди 45-річчя оркестру народних інструментів викладачів міської музичної школи під керівництвом Володимира Андріянова у якому взяла участь викладач вокалу Полтавської місіонерської духовної семінарії Віта Вікторівна Гажала.

3 апреля 2019437

Студенти випускних курсів семінарії здійснили екскурсію до історико-краєзнавчого музею

2 квітня 2019 року, студенти випускних курсів богословсько-місіонерського факультету, регентського відділення та Іконописної школи Полтавської місіонерської духовної семінарії здійснили екскурсійну подорож до Горішньоплавнівського історико-краєзнавчого музею. Очолив групу викладач семінарії протоієрей Георгій Коваленко.

2 апреля 2019409

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02 03 4 05 06 7
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<мартмай>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки