Новости

У Чорноморську завершився фінальний етап ІV Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців

З 24 по 27 квітня 2018 року в м. Чорноморську, Одеської області проходив фінальний етап ІV Всеукраїнського учнівського турніру юних філософів та релігієзнавців (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2017 № 1112 "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році" та листа Міністерства освіти і науки України від 16.02.2018 р. № 2.2 - 414), у якому взяли участь учні 8–11 класів, представники 16-ти команд з різних куточків України.

30 апреля 20181613

Делегація ПМДС взяла участь у мітингу-реквіємі, приуроченому до 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2018 року, в Горішніх Плавнях біля пам'ятника жертвам Чорнобильської аварії пройшов мітинг-реквієм та урочисте покладання вінків і квітів, приурочених до 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС та вшанування пам'яті ліквідаторів цієї трагедії.

27 апреля 20181259

Історико-дослідну виставку «ЗА ІМ'Я МОЄ» відвідали студентська та учнівська молодь, парафіяни храмів, жителі та гості м. Полтави

З благословення Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського в Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) триває історико-дослідна виставка «ЗА ІМ'Я МОЄ», присвячена подвигу новомучеників Полтавщини, репресованих у 20-30 рр. XX ст. більшовицькою владою.

25 апреля 20181183

Неділя 3-тя після Пасхи. Свято жінок-мироносиць

22 квітня 2018 року, у третю неділю після Пасхи, Православна Церква вшановує пам'ять святих жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших; праведних Іосифа Аримафейського та Никодима. Цього дня, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін звершив Божественну літургію у храмі Різдва Іоанна Предтечі у селі Дудкін Гай.

23 апреля 20181556

Преосвященніший єпископ Веніамін привітав городян з Днем міста

У Горішніх Плавнях відзначили День міста. Програма святкування була насичена різноманітними культурно-мистецькими та спортивними заходами і тривала кілька днів. 21 квітня 2018 року на Театральній площі розгорнулося основне святкове дійство.

23 апреля 20181407

У Полтаві видкрито історико-дослідну виставку «ЗА ІМ'Я МОЄ»

19 квітня 2018 року з благословення Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського в залі прес-центру Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) відбулося відкриття історико-дослідної виставки «ЗА ІМ'Я МОЄ».

19 апреля 20181159

АНОНС. Православні табори відпочинку

З благословення Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського влітку цього року розпочинають свою роботу дитячі православні табори відпочинку Полтавської єпархії «ОРЛЯТКО» (м. Карлівка) та «ПСЬОЛ» (с. Яреськи Шишацького району).

19 апреля 2018856

Митрополит Филип звершив відспівування Андрія Олексійовича Рикуса

18 квітня 2018 року Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип у Свято-Миколаївському соборі м. Горішні Плавні звершив відспівування Андрія Олексійовича Рикуса – депутат міської ради п’яти скликань, трудова діяльність якого нерозривно пов’язана з гірничозбагачувальними комбінатами міста.

19 апреля 20181363

АНОНС. ПРАВОСЛАВНА ІСТОРИКО-ДОСЛІДНА ВИСТАВКА «ЗА ІМ'Я МОЄ»

19 квітня 2018 року о 15:30, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, в залі прес-центру Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.Миколи Ярошенка (м. Полтава, вул. Європейська 5) відбудеться відкриття Православної історико-дослідної виставки «ЗА ІМ'Я МОЄ».

16 апреля 20181054

Благословення призовників на строкову службу

11 квітня 2018 року, у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася урочиста церемонія проводів призовників до лав Збройних сил України «Призов: весна-2018» за участі першого заступника міського голови Олександра Чуприни, секретаря міської ради Сергія Дороти, військового комісара Горішньоплавнівського ОМВК, підполковника Едуарда Марченка.
12 апреля 20181178

Святковий сімейний пікнік

9 квітня, у понеділок Світлої седмиці, вихованці Духовно-просвітницького центру зі своїми батьками та вчителями вийшли на сімейний пікнік. Всього зібралося близько 60 чоловік. Головна мета свята – спілкування та відпочинок на свіжому повітрі.

10 апреля 20181186

Великодній святковий ранок у Духовно-просвітницькому центрі Свято-Миколаївського архієрейського подвор’я

За церковним календарем Пасха святкується упродовж 40 днів, а кожен день пасхальної Світлої седмиці прирівнюється до воскресного. І саме в один із таких днів святкового пасхального тижня, Світлий Понеділок, 9 квітня 2018 року, з благословення Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського, після Божественної літургії у Покровському храмі відбувся Великодній ранок Духовно-просвітницького центру.

10 апреля 20181116

У Світлий Понeділок Преосвященніший єпископ Веніамін звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському соборі м. Горішні Плавні

9 квітня 2018 року, у понеділок Світлої седмиці, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському соборі м. Горішні Плавні. Його Пресвященству співслужив благочинний Горішньоплавнівського благочиння, духівник семінарі протоієрей Георгій Граб, викладачі Духовної школи у священному сані.

9 апреля 20181944

УРОЧИСТІ БОГОСЛУЖІННЯ В ДЕНЬ СВІТЛОГО ХРИСТОВГО ВОСКРЕСІННЯ У ХРАМАХ МІСТА ГОРІШНІ ПЛАВНІ

У ніч з 7 на 8 квітня 2018 року урочисті Великодні Богослужіння звершувались в Свято-Миколаївському соборі та в храмі Трьох Святителів м. Горішні Плавні. Розпочалися вони з читання Діянь Святих Апостолів, а за півгодини до півночі перед Святою Плащаницею була відслужена полуношниця Великої суботи з читанням канону «Волною морською...». Рівно опівночі тихим співом «Воскресение Твое Христе Спасе» розпочався хресний хід, після якого слідувала Пасхальна утреня і Божественна літургія.

9 апреля 20181494

СВІТЛЕ ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ: АРХІЄРЕЙСЬКЕ ПАСХАЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ У ХРАМІ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ СМТ. НОВІ САНЖАРИ

У ніч з 7 на 8 квітня 2018 року, свята із свят і торжества із торжеств – Світлого Христового Воскресіння, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив Пасхальну утреню та урочисту Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого в храмі на честь Святої Трійці у смт. Нові Санжари.
8 апреля 20182013

Святкове богослужіння Великої суботи та Благовіщення Пресвятої Богородиці (+ФОТО)

У Велику Суботу та свято Благовіщення Пресвятої Богородиці рано-вранці у Свято-Миколаївському соборі, а в семінарському Трьохсвятительському храмі в п'ятницю ввечері та в суботу вранці, були здійсненні уставні богослужіння, починаючи з утрені, що включає поховання Плащаниці.

7 апреля 20181421

Утреня Великої П'ятниці з читанням Страсних Євангелій

5 квітня 2018 року, напередодні Великої П’ятниці, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій у Свято-Миколаївському соборі Архієрейського подвор'я.

6 апреля 20181181

Допоможемо місту бути чистим

Щороку напередодні свята Христового Воскресіння і Дня міста викладацький колектив і студенти Полтавської місіонерської духовної семінарії облагороджують прилеглу та закріплену за семінарією територію та залишаються небайдужими до закликів міської влади прибирання м. Горішні Плавні.

6 апреля 20181084

Великий Четвер. Спогад Тайної Вечері

5 квітня 2018 року, у Великий Четвер Страсної седмиці Церква згадує Тайну Вечерю, на якій Господь встановив таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові. В цей день традиційно студенти і викладачі Полтавської місіонерської духовної семінарії, та й майже всі парафіяни, за літургією Святителя Василія Великого, причастились Святих Христових Таїн.

5 апреля 20181192

Велика Середа

4 квітня 2018 року, у Велику Середу віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив служіння Божественної літургії Передосвячених Дарів у Свято-Миколаївському соборі міста Горішні. Його Преосвященству співслужили намісник подвор'я, духівник семінарії протоієрей Георгій Граб, викладачі семінарії у священному сані.

4 апреля 20181312

Кошти зібрані на благодійному концерті «Улюблені оперні арії, романси і пісні» перерахували 59-му військовому мобільному госпіталю м. Сєвєродонецька (ОНОВЛЕНО)

2 квітня 2018 року всі добровільні пожертвування, які були зібранні на благодійному концерті «Улюблені оперні арії, романси і пісні» викладача вокалу Полтавської місіонерської духовної семінарії Віти Вікторівни Гажали, були відправлені 59-му військовому мобільному шпиталю Збройних Сил України м. Сєвєродонецька, для наших співвітчизників, які перебувають там на лікуванні.

2 апреля 20181722

Місіонерська діяльність студентів семінарії у громадській організації «Ніжність"

З благословення Ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа студенти семінарії продовжують справу місіонерського служіння серед дітей з особливими потребами, їхніх батьків та опікунів громадської організації "Товариство захисту прав дітей-інвалідів "Ніжність".

2 апреля 20182010

Богослужіння у свято Входу Господнього в Єрусалим

1 квітня 2018 року, у Вербну неділю, дванадесяте свято Входу Господнього в Єрусалим, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін, очолив Божественну літургію в храмі на честь Святої Трійці у смт. Нові Санжари. Його Преосвященству співслужив настоятель храму протоієрей Олексій Палинчак та викладач семінарії протодиякон Яков Прутян.

1 апреля 20181603

Всенічне бдіння напередодні свята Входу Господнього в Єрусалим

31 березня 2018 року, напередодні двунадесятого свята Входу Господнього в Єрусалим, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін очолив Всенічне бдіння у Свято-Миколаївському соборі Архієрейського подвор'я міста Горішні Плавні. Владиці співслужили: ключар собору протоієрей Георгій Граб, клірики та викладачів семінарії у священному сані

1 апреля 20181111

Завідуючий іконописним відділенням ПМДС здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук

30 березня 2018 р. у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбулося засідання спеціалізованої вченої ради К 45.052.07, на якому пройшов захист дисертації завідуючого іконописним відділенням Полтавської місіонерської духовної семінарії Горбаня Сергія Івановича «Формування професійної компетентності майбутніх художників сакрального живопису з використанням інноваційних технологій» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

1 апреля 20181233

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01
02 3 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
<мартмай>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки