ПРЕДСТАВНИКИ ПОЛТАВСЬКОЇ СЕМІНАРІЇ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У XIІІ ЩОРІЧНІЙ СТУДЕНТСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «СТУДЕНТСЬКА НАУКА В ДУХОВНІЙ ШКОЛІ»

2 квітня 2024 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Актовій залі Голосіївського монастиря (академічного корпусу) відбулось відкриття ХІІІ щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі», організована Київською духовною академією і семінарією.

До президії на пленарному засіданні увійшли: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, голова Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Київської духовної академії та семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій.

З благословення Ректора Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії, Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа в конференції взяли участь представники Полтавської Семінарії: викладач, аспірант КДА та керівник паломницького відділу Полтавської єпархії читець Володимир Вікторович Сахно та студент 3 курсу ПМДС Сохін Богдан.

Перед початком конференції відбулось відкриття виставки присвяченої 10-літтю упокоєння Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) та 100-ліття з дня народження протоієрея Петра Влодека.
На виставці представлені унікальні експонати, повʼязані з життям та служінням Митрополита Володимира та протоієрея Петра Влодека, який був багаторічним ректором Волинської духовної семінарії, а також першим ректором відродженої Київської духовної семінарії у 1989-1991 рр.

Організатори виставки: Синодальний відділ УПЦ «Церква і культура» та Київська духовна академія і семінарія.
Пленарне засідання конференції відкрив ректор КДАіС архієпископ Сильвестр.
До учасників і гостей звернувся Блаженніший Митрополит Онуфрій, який підкреслив роль Київських духовних шкіл в формуванні майбутніх служителів нашої Церкви в сьогоднішній непростий період історії.

З доповіддю на тему: «Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан): “Українська Православна Церква — в ній моє життя”» виступив архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор.
Наступну доповідь на тему: «Колекція Блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана) в Церковно-археологічному музеї КДАіС» виголосив викладач КДАіС ієромонах Рафаїл (Мосунов).
Також з доповідями виступили: ієродиякон Ієрофей (Богданов) «Служіння протоієрея Петра Влодека на Патріарших парафіях в Канаді» та студенти ІІ курсу магістратури КДА: Григанич Сергій «Новий Єрусалим як образ прославленої Церкви (Одкр. 21:1–22:5)», Віхастий Віталій «Відношення уряду ІІ Речі Посполитої до православної духовної освіти на прикладі Кременецької семінарії».

Після завершення пленарного засідання конференція продовжила роботу на 8 секціях.
На секції «Православна Церква в Україні: досвід минулого та виклики сучасності» з доповіддю на тему: "Мемуарна література як джерело з вивчення історії Церкви: на прикладі спогадів полтавського протоієрея Гавриїла Коваленка" виступив викладач ПМДС Сахно Володимир. Також студент Полтавської духовної школи Сохін Богдан доповідав на тему "Відносини представників Помісних Православних Церков з Україною в XVII столітті на прикладі святителя Афанасія (Пателарія), Лубенського чудотворця".


3 апреля 202497

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 2 03 4 5 06 7
08 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<мартмай>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки