Студент ПМДС взяв участь у ХІІІ Міжнародній науково-практичній конференції у КДА, присвяченій проблемам пастирського служіння в сучасному світі

19 жовтня 2021 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у Київській духовній академії відбулась ХІIІ Міжнародна науково-практична конференція «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи».

Участь у форумі взяли 55 доповідачів, серед яких представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, Руської Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів з України та з-за кордону, викладачі і студенти Київських духовних шкіл.

З благословення ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, у конференції взяв участь студент 1 курсу богословсько-місіонерського факультету Данілейко Владислав, виступивши з доповіддю на тему: «От античной философии до христианской сотериологии: современная борьба эроса и пафоса». (Секція 6. «Студентська наука в духовній школі: богослов'я»).

Захід проходив з урахуванням карантинних вимог.

Після молитви «Царю Небесний», пленарне засідання конференції відкрив ректор Київської духовної академії і семінарії професор єпископ Білогородський Сильвестр. Владика ректор привітав присутніх з початком роботи конференції та оголосив регламент роботи. Преосвященніший владика зауважив, що цьогоріч науковий форум присвячено проблемам пастирського служіння в сучасному світі.

До президії увійшли: Керуючий справами Української Православної Церкви заслужений професор митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, доцент митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ професор митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Київських духовних шкіл професор єпископ Білогородський Сильвестр та проректор з виховної роботи доцент єпископ Згурівський Амвросій.

Пряма трансляція пленарного засідання проходила на офіційній сторінці КДА у мережі Facebook.

Після вступного слова, митрополит Антоній виголосив вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до організаторів та учасників форуму.

У своєму слові Його Блаженство, зокрема, зауважив: «Дійсно, перед сучасним священником постає чимало непростих питань, на які навряд чи можна знайти готові відповіді. Ми живемо у світі нових технологій. Ми вже не уявляємо життя без мобільного телефону та комп'ютера. Але це породжує і нові випробування. Сьогодні все більше говорять про нові види залежностей. Люди проводять значну частину свого часу у так званій віртуальній реальності. Це несе в собі загрози, про які ще десять років тому важко було і думати. Це змушує пастирів Церкви шукати нові підходи для надання людям духовної підтримки».

Також Блаженніший Владика не оминув питання поширення коронавірусної хвороби та зазначив: «Важким випробуванням і для нашого суспільства, і для нашої Церкви стало швидке розповсюдження в світі коронавірусної хвороби. В ситуації пандемії духовенство стикнулося з неможливістю звершувати богослужіння та таїнства за усталеними звичаями. Необхідно було знайти прийнятні для Церкви форми впровадження епідемічних вимог. Постали непрості питання про порядок прийняття сповіді у людей, які опинилися в інфекційних відділеннях лікарень та про порядок звершення причастя у парафіяльних та монастирських храмах».

Головним пріоритетом, на думку Його Блаженства, для священика має бути бачення дію Божественного Промисла в будь-яких випробуваннях. «Священник завжди має нести людині благу звістку про спасіння у Христі» — наголосив Предстоятель УПЦ.

Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що сьогодні є вкрай важливим звертати особливу увагу на викладання в духовних семінаріях пастирського богослов'я. «Усі знання з догматичного богослов'я, історії Церкви, канонічного права та літургіки, які вихованці отримують в семінарії, мають втілюватися в їхньому майбутньому пастирському служінні. Духовні навчальні заклади не просто надають знання, вони готують людину до священства. Тому набуття знань завжди має звершуватися в особливій пастирській перспективі, де моральний образ пастиря має надзвичайно важливе значення» — зазначив Блаженніший владика.

Наостанок Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав на усіх Боже благословення і побажав учасникам та гостям конференції благословенних успіхів у вивченні богоодкровенних істин.

Також на адресу організаторів та учасників вітання з початком роботи міжнародного форуму направив заступник голови Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Юрій Євгенович Решетніков.

Потім владика Антоній виступив з доповіддю на тему: «Внесок Київських духовних шкіл у розвиток пастирського богослов'я (ХVIII — початок ХХ ст.)».

Доцент КДА, викладач пастирського богослов'я, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій виголосив доповідь на тему: «Пастырский кризис: предпосылки, причины и профилактика».

Викладач Одеської духовної семінарії протоієрей Андрій Сулаков виступив з доповіддю «"Движение колливадов" в контексте возрождения православного пастырства во второй половине XVIII века».

На завершення пленарного засідання з доповіддю «Концепт сна (ܕܡܟܘܬܐ) в религиозной танатологии прп. Ефрема Сирина и мар Иакова Саругского» виступив викладач КДА Сергій Васильович Ковач.

Після пленарного засідання та обідньої перерви учасники форуму продовжили виступи та дискусії у 8 секціях: «Сучасні проблеми пастирського служіння», «Біблеїстика та богослов'я: історичний досвід та сучасні виклики», «Історія Церкви та богословської освіти: джерела, історіографія, нові наукові дискурси», «Церковно-практичні дисципліни: історичний досвід та перспективи», «Студентська наука в духовній школі: біблеїстика», «Студентська наука в духовній школі: богослов'я», «Студентська наука в духовній школі: церковно-історичні дисципліни», «Студентська наука в духовній школі: церковно-практичні дисципліни».

Також відвідайте наші сторінки у соціальних мережах Facebook та Instagram.

За матеріалами сайту КДАіС (пленарне засідання, робота секцій).


19 октября 2021520

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2 03
04 5 6 7 08 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
<сентябрьноябрь>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки