Освячення хреста на центральний купол споруджуваного Свято-Миколаївського храму в с. Придніпрянське

20 жовтня 2020 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, віцеректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін звершив освячення хреста на центральний купол Свято-Миколаївського храму, який будується в селі Придніпрянське Кобеляцькому районі Полтавської області.

Його Преосвященству співслужили благочинний Кобеляцьгого округу протоієрей Василій Сверлович, настоятель протоієрей Олександр Вільховий, настоятель Свято-Пантелеймонівського храму с. Шарівка, Царичанського благочиння, Кам'янської єпархії архімандрит Антоній (Кияниченко), викладач Семінарії протоієрей Миколай Попльонтаний та духовенство Кобеляцького благочиння.

За богослужінням молилася чисельна кількість парафіян.

Владика звернувся до присутніх з архіпастирським словом:

«Сьогодні Господь нашими загальними щирими молитвами освятив хрести для вашого Свято-Миколаївського храму. З цього дня знак Христової євангельської самопожертви, буде з висоти закликати до миру і любові в сім'ях, до добросусідства в цьому чудовому українському селі, кожного жителя і гостя. Хрест – це «світло маяка». Задумавши недобре, або ж потрапив у важкі обставини, людина, побачивши вище дахів звичайних будинків сяючий хрест, згадає про люблячого і допомагаючого Бога, звернеться до Нього з блажанням про допомогу і отримає підтримку. Без цього світла надії життя людство схоже на безпросвітну темряву, і це легко навести історичним прикладом.

На початку XIX століття у Воронезькій губернії жив можновладець Іван Костомаров. Був він шанувальником французької літератури XVIII століття і намагався прищеплювати вільнодумні думки Дідро, Ламетрі та інших, як своїй родині так і своїм кріпакам. І ось одного разу пан поїхав кудись з великою сумою грошей і був убитий і пограбований своїм кучером та його другом. Все було обставлено, як нещасний випадок, і поліція не наполегливо проводила слідство та дбала про розкриття причини смерті. Але через п'ять років кучер Савелій Іванов попросив священника вдарити в дзвін каплиці, що була збудована біля могили пана і прилюдно зізнався в скоєному. На допитах він розповів: «Спокусив нас пан. Бувало почне всім розповідати, що Бога немає, що на тому світі нічого не буде, що тільки дурні бояться Божого покарання. Совісті, мовляв, теж немає, і все це вигадки священників. Ось ми і подумали з товаришем: «Може пан і правий?! І якщо на тому світі нічого поганого не буде, то можна і тут робити все, що забажаємо?». «А чому ж вирішили зізнатися?», – запитали його на допиті. «Як не говорив нам пан, а совість все-таки замучила… Тож і совість є, і пекло є. І я зараз в ньому живу... І щоб від пекла цього втекти я й вирішив покаятися», – відповів Савелій.

Є Бог, є вічне життя, є совість. Тож нехай ці хрести, як нагадування про Вічні Істини, стануть для вас натхненням для ваших добрих справ та зупинкою від будь якого гріха».

Після богослужіння було встановлено на храм освячений центральний купол та хрест.

Також відвідайте наші сторінки у соціальних мережах Facebook та Instagram.

20 октября 2020239

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 2 3 4
5 06 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<сентябрьноябрь>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки