Актовий день Полтавської місіонерської духовної семінарії

12 лютого 2020 року, в день пам'яті Собору Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста, в семінарському храмі освяченому на їх честь, було звершено урочисте архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята та Актового дня Полтавської місіонерської духовної семінарії.

Божественну літургію звершив ректор Семінарії Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип. Його Високопреосвященству співслужили віцеректор Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін, благочинний Горішньоплавнівського округу, духівник протоієрей Георгій Граб, проректор з виховної роботи протоієрей Ростислав Денисюк, прессекретар Полтавської єпархії протоієрей Миколай Довганич, викладачі, випускникі та гості у священному сані.

Перед початком Літургії владика Филип звершив постриг у читці студентів 4-го курсу богословсько-місіонерського факультету, які в цьому навчальному році залишають стіни рідної alma mater. Кожен із них був одягнений в малу фелонь, яка свідчить про поставлення читця на першу ступінь священної ієрархії, а також прочитав уривок з Апостольських послань, у знак готовності прийняти апостольське служіння.

Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Піснеспіви богослужіння виконувалися двома хорами ПМДС – чоловічим під управлінням Анатолія Генадійовича Гети і мішаним під управлінням Олени Володимирівни Будим.

Після запричасного вірша проповідував викладач Семінарії протоієрей Олександр Носенко.

Після завершення Божественної літургії Високопреосвященніший митрополит Филип звернувся до пастви із архіпастирським словом, у якому закликав вірян твердо триматися Православної віри та завжди залишатися вірними Христовій Церкві. Також владика звернувся до читців зі словами настанови, котрі, в свою чергу, подякували Його Високопреосвященству та подарували букет квітів.

Насамкінець богослужіння владика ректор за старанні труди на славу Святої Православної Церкви, з нагоди особистих ювілеїв, вручив Архієрейські грамоти викладачам Семінарії: завідувачці регентським відділенням монахині Софії (Калічиній), прессекретарю протоієрею Віталію Васильчуку та куратору богослужбової практики Миколі Миколайовичу Байдаку.

Ще більше інформації на наших сторінка у соціальних мережах Facebook та Instagram.

12 февраля 2020354

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2
3 4 5 06 7 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<январьмарт>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки