Віцеректор ПМДС взяв участь у богослужінні та роботі круглого столу, присвяченого пам’яті прп. Паїсія Величковського

30 листопада – 1 грудня 2019 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на території Православного духовно-просвітницького і соціально-благодійного центру «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району Київської області пройшов щорічний науково-богословський захід «Відродження чернечих традицій ісихазму преподобним Паїсієм Величковським і його духовними спадкоємцями».

До Лишні на науковий форум прибули делегації з Румунії та Молдови. Представники румунської делегації привезли жезл приподобного Паїсія, який зберігається у Ново-Нямецькому ставропігійному монастирі.

На запрошення організаторів та з благословення ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, у науково-богословському заході взяв участь віцеректор Полтавської духовної школи Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін.

У суботу, 30 листопада, у храмі преподобної Параскеви Сербської було звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив Високопреосвященніший митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, у сівслужінні Преосвященнішого єпископа Новосанжарського Веніаміна, Преосвященнішого єпископа Переяслав-Хмельницького Діонісія, благочинного Бишівського округу архімандрита Філарета (Єгорова), кліриків Київської єпархії та гостей у священному сані.

Далі відбувся круглий стіл присвячений пам'яті прп. Паїсія Величковського († 28 листопада 1794 г.), видатного афонського подвижника, церковно-культурного діяча і письменника, який залишив незабутній слід в духовності і культури України, Греції, Росії, Румунії та Молдови.

У ході роботи круглого столу владика Веніамін виступив з доповіддю на тему: «Основи старозавітного досвіду особистої молитви, як ракурс християнського ісихазму: пророк Давид і преподобний Паїсій Величковський». Також на засіданні було обговорено наступні теми:

1. Український, румунський і грецький церковно-культурний діяч прп. Паїсій Величковський;

2. Школа та учні прп. Паїсія Величковського на Афоні, Балканах і в Центрально-Східній Європі;

3. Прп. Паїсій Величковський і Київська духовна академія;

4. Спадщина прп. Паїсія Величковського і його вплив на відродження православного богослов'я, чернецтва і старецтва;

5. Сучасне осмислення спадщини прп. Паїсія Величковського і перевидання його праць.

Захід покликаний стати майданчиком для обміну досвідом, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія Величковського, а також історії та впливу ісихазму і Афону в розвитку духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи.

Організатори: Міжнародний інститут афонської спадщини, Бишівське благочиння Київської єпархії Української Православної Церкви, Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Православний духовно-просвітницький і соціально-благодійний центр «Ковчег», Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія); Науково-дослідний центр вивчення історії релігії та Церкви ім. архієп. Лазаря (Барановича) Національного університету «Чернігівський колегіум»; Вищі Свято-Володимирські православні богословські курси.

Ще більше інформації на наших сторінка у соціальних мережах Facebook та Instagram.

1 декабря 2019300

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01
02 03 04 5 06 7 08
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
<ноябрьянварь>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки