Відкриття та освячення меморіальної споруди «Учасникам бойових дій»

23 серпня 2019 року, напередодні Дня Незалежності України, у День Державного Прапора України у місті Горішні Плавні відбулося відкриття меморіальної споруди «Учасникам бойових дій».

Пам'ятник становить собою гранітний постамент, виготовлений із червоного граніту висотою 3 м, який розміщений на двох гранітних плитах загальною висотою 0,5 м. На постаменті встановлено бронзову скульптуру Архангела Михаїла, висотою 1,5 м. На постаменті золотими літерами вибито надпис – «Землякам – учасникам бойових дій».

Мітинг розпочав міський голова Дмитро Биков, який звернуся до присутніх ветеранів, учасників бойових дій, волонтерів, жителів міста, які прийшли на відкриття меморіальної споруди «Учасникам бойових дій». Це пам'ять тим, хто пройшов дорогами війни, це споруда повинна об'єднати усіх ветеранів бойових дій нашого міста. «Пам'ять про війну, про бойові втрати – не в граніті, вона в наших серцях. Цей меморіал об'єднує ветеранів новітньої історії України, людей, які пройшли випробування, біль втрати своїх бойових товаришів. Я б дуже хотів, щоб кожен учасник бойових дій вклав часточку своєї душі в цей меморіал пам'яті», – наголосив Дмитро Биков. Міський голова привітав учасників відкриття із святами – Днем Державного Прапора України і Днем Незалежності України.

З благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, освятив меморіальну споруду «Учасникам бойових дій» зі скульптурою Архангела Михаїла віцеректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Веніамін, вікарій Полтавської єпархії. Влвдика зверненувся до містян зі славом настанови:

«Сербський патріарх Павло, вже будучи старою людиною за плечима якої залишилися образи другої світової війни і багатьох інших, які йому довелося побачити при відвідуванні різних країн з дипломатичною метою, сказав: «Я зрозумів, що нам не вдасться перетворити цю землю в рай, і єдине до чого ми повинні всіма силами прагнути – це не дати їй перетворитися на пекло». Освячуючи монумент святого архангела Михаїла, який вкладає меч в піхви, ми згадуємо всіх, хто не дав нашій землі стати пеклом. Але як особа духовна я зобов'язаний і це і моє особисте людське переконання як людини яка відвідувала зону АТО, просити вас, кого Бог поставив на різні ступені служіння суспільству, безперервно згадувати розмовляючи з молодим поколінням про мир як найвищу цінність земного світу. І нехай Господь пошле Вам такої мудрості і душевності, щоб ні одне молоде серце не залишилося холодним до ваших досвідчених слів», – сказав архіпастир.

Військовий комісар Горішньоплавнівського об'єднаного міського військового комісаріату підполковник Едуард Марченко, звертаючись до присутніх, підкреслив, що мужність творить переможців, а єдність творить непереможених. Знакова подія відбувається в нашому місті і сьогодні, і 8 травня, коли ми вшановуємо кращих представників нашої громади, хто залишився в різні часи, в різні епохи, в різних арміях на фронтах війни. Це шана їм, їхнім рідним, близьким.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять про тих, хто навіки залишився в бойовому строю.

Зі словами вдячності до побратимів і усіх присутніх звернулися директор з капітального будівництва ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», заступник голови Полтавської обласної організації «Ветеранів Повітряно-десантних військ» Микола Кіяшко, заступник голови громадської організації «Міська спілка ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій», депутат міської ради Віктор Д'яченко.

Музичні вітання учасникам відкриття адресував Володимир Бреус, виконавши пісні «Не твоя війна», «Обійми мене».

До підніжжя меморіальної споруди «Учасникам бойових дій» лягли квіти вічної пам'яті про подвиг наших земляків.

Ще більше інформації на наших сторінка у соціальних мережах Facebook та Instagram.

За матеріалами Офіційного сайту Горішньоплавнівської міської ради

24 августа 2019331

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
<июльсентябрь>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки