Завершив роботу I Молодіжний літній богословський інститут

5 липня 2019 року, завершив роботу I Молодіжний літній богословський інститут, організований Синодальним відділом релігійної освіти, катехізації та місіонерства спільно зі Синодальним відділом УПЦ у справах молоді.

В останній день роботи Інституту його учасникам було запропоновано дві лекції. Першу, на тему «Реальність та символ: Таїнства в Православ'ї, католицтві і протестантизмі», прочитав викладач семінарії протоієрей Сергій Яблуновський. В рамках короткого порівняльного аналізу були розглянуті загальні і відмінні риси православної, католицької і протестантської сакраментології. Поряд з історико-богословськими аспектами слухачі ознайомились з особливостями здійснення Таїнств в інославних сповіданнях в минулому та сучасності. Наприкінці лекції викладач відповів на чисельні запитання зацікавленої аудіторії.

Наступною, була лекція «Книга Левіт – старозавітна літургика» її прочитав віцеректор Преосвященніший єпископ Веніамін. На лекції владика розповів про взаємозв'язок сучасного православного чину богослужіння за древнім ізраїльським. Особливу увагу віце-ректор приділив системі жертвоприношень, вказавши на аналогію сучасних просфор і принесених в минулому овнах; про особливе ставлення до мирної жертви – основі всіх світових культових систем – в якій людина куштуючи від принесеної тварини, як би сиділа за одним столом і їла з Богом і його жерцями – старозавітними священниками. Відштовхуючись від теоретичної платформи заповіді шанування суботи та особливих днів, владика пояснив, що людина, як душевно-тілесна істота, отримала від Господа дозвіл присвячувати поліпшенню фізичного світу шість днів і лише один день духовно-душевної природи, в той час як після земної смерті, з обоженним тілом, згідно з правилом зворотної перспективи, людина вже буде присвячувати душі шість днів, а тілу лише день. І як складно і нестерпно буде тим, хто хоча б один з днів тижня не навчився узгоджувати з вимогою душі і совісті.

В кінці лекції юнаки та дівчата всім курсом подякували Його Преосвященству, та в його особі усім, хто приклав зусилля для його проведення, за чудовий освітній молодіжний проект, сімейну атмосферу, гармонійне поєднання лекційного часу і часу відпочинку, і піднесли в дар букет квітів, а на згадку про себе – альбом зі спільним фото та відгуками.

На завершення роботи Інституту учасники зібралися у семінарському храмі преподобного Нестора Літописця, щоб подякувати Богові за п'ять днів плідної праці. Подячний молебень очолив Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні викладачів ПМДС.

Після богослужіння владика звернувся до молоді зі словом настанови та вручив кожному учаснику МЛБІ сертефікат про прослуханий курс лекцій.

Організатори 1-го Молодіжного літнього богословського інституту висловлюють подяку Преосвященним архієреям, керівникам єпархіальних відділів у справах молоді та його учасникам за сприяння у місіонерсько-катехізаторській просвіті молодого покоління України та популяризації православної духовної освіти, та сподіваються, що п'ять днів плідної праці принесуть свої добрі плоди.

До нових зустрічей на території християнської любові та науки – ПМДС!

Ще більше інформації на наших сторінка у соціальних мережах Facebook та Instagram.

5 июля 2019552

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 02 3 04 05 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<июньавгуст>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки