Третій день роботи Молодіжного літнього богословського інституту

3 липня 2019 року, після ранішніх молитв і сніданку, третій день роботи Інституту розпочався з лекції «Теоретична і поетична літургика», яку прочитав завідувач канцелярією, викладач семінарії Юрій Петрович Петролюк. В ході лекції було розглянуто історичний хід розвитку гімнографії та окремих представників церковно-літургічної творчості, зокрема святителя Петра (Могили), Митрополита Київського і священносповідника Афанасія (Сахарова), єпископа Ковровського, у минулому викладача Полтавської духовної семінарії. За цим слідувала дискусія, під час якої обговорили питання літургійних традицій Православної Церкви та богослужбової мови. Лектор відмітив особливу роль церковнослов'янської мови у молитовному житті православних слов'ян та звернув увагу на актуальність її в сучасності.

Наступною була лекція проректора з виховної роботи протоієрея Ростислава Денисюка на тему «Євхаристія та ікона». Лектор звернув увагу на проблему правильного розуміння змісту і значення Святого Таїнства Євхаристії.

Після лекційних занять учасники МЛБІ здійснили екскурсію по місту Горішні Плавні з відвідуванням місцевих пам'яток, а насамперед Свято-Миколаївського архієрейського подвор'я: Свято-Миколаївського собору, храму Покрова Божої Матері, дзвінниці, бібліотеки, баптистерію. Завітали до нового скверу «Ferrexpo». Очолили групу віцеректор Преосвященніший єпископ Веніамін та викладач семінарії протоієрей Миколай Попльонтаний. Вони ознайомили студентів з історією собору та міста. Про напрямки роботи Духовно-просвітницького центру, розповів директор, викладач ПМДС протоієрей Георгій Коваленко.

Далі у малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася зустріч міського голови Дмитра Генадійовича Бикова з учасниками Молодіжного літнього богословського інституту. На зустрічі також були присутні начальник відділу освіти Лілія Олександрівна Щербина та вчителі християнської етики з усіх шкіл міста. Зустріч пройшла у формі відкритого неформального діалогу. Дмитро Биков розповів про проекти розвитку міста, про інтелектуальні, творчі та спортивні досягнення міщан та відповів на запитання госте.

Насамкінець роботи третього дня відбулася зустріч учасників молодіжного інституту з вихованцями старшої групи Духовно-просвітницького центру Свято-Миколаївського собору. Молодь розважалася, гравши у захоплюючу гру лазертаг, а також мали можливість постріляти по мішенях в тирі.

Ще більше інформації на наших сторінка у соціальних мережах Facebook та Instagram.

4 июля 2019454

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 02 3 04 05 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<июньавгуст>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки