ЗНАЙОМСТВО З ПЕДАГОГАМИ РЕГЕНТСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ СЕМІНАРІЇ. ВОКАЛІСТ ВІТА ГАЖАЛА

Народилася я i виросла в Комсомольську. З дитинства мрiяла стати спiвачкою. Спiвала багато i всюди, де могла. Особливо любила Софiю Ротару, «Лебединую верность», все, що тато грав на гармошцi. Музичнi фiльми знала напам'ять… Закiнчила Дитячу музичну школу (хор вела Галина Петрiвна Тюрина), Полтавське музичне училище (викладачi Василь Iванович Опенько, Євген Миколайович Нагорний). До речі, вечiр пам'ятi Василя Iвановича за участю нас, його учнiв, вiдбувся у квiтнi цього року в Київський консерваторiї. Моя ж консерваторiя – Донецька (диплом з вiдзнакою) по класу вокалу. Навчалася у народних артистiв України А.М. Коробко, П.Є. Ончула, Т.О. Микитки. Дипломна вистава – «Евгений Онегин», Ольга на сценi Донецької опери. Була солiсткою в музичному театрi «Амадей» (м. Москва), як артистка хору працювала в Державному академiчному театрi опери та балету «Аргентино» (м. Ла-Плата, Аргентина). Як солiстка спiвала з мунiципальним симфонiчним оркестром «Berisso». Також спiвала по контракту з компанiєю Буенос-Айрес-Лiрика в театрi Авеніда i в концертах в театрi Рома (Авежанеда, Буенос-Айрес). Брала уроки у Марiї Роси Фарре, солiстки театру Колон i у Розiти Зозулi, завкафедри сольного спiву iнституту театру Колон. Брала участь у майстер-класi Тереси Берганци. Жила i працювала в Аргентинi 9 рокiв. Повернулась в Україну щоб доглядати за батьками і вирiшила бiльше не залишати рiдних. По волi Божiй, по стараннях лiкарiв i мами, по молитвах духівника – насельника Свято-Троїцького Iонiнського монастиря, я в це вiрю, батько вижив. Невдовзі мене запросили дати перший сольний концерт в Києвi, який органiзував консул Аргентини. На ньому був присутнiй весь дипломатичний корпус. Все пройшло гарно i я, так би мовити «у промiннi слави», пiшла до свого однокласника отця Iгнатiя в Iонiнський монастир. Це була перша зустрiч за багато рокiв. В Iонiнcькому у батюшки було «як в раю». Йти вiд нього не хотілося нiяк… Отець Ігнатій менi порадив поспiвати в церковному хорi, піти повчитися у протодиякона Бориса Лєбєдєва, який працював на той час викладачем та регентом чоловічого хору Полтавської місіонерської духовної семінарії. Але головне пам'ятаю, як батюшка мені сказав, що спiв у церквi дає таку радiсть, що не можна порiвняти нi з чим. Я на правах «рiдної» зухвало випалила: «А ти що, спiваєш сольнi концерти? Як ти можеш знати?» Не повiрила… Як тiльки отець Ігнатій посадив у вагон, я почала плакати! Їду з букетом прекрасних орхiдей вiд посла, з красивим концертним платтям i ридаю. Три днi по тому плакала без перерви. З благословення пішла на сповiдь до духівника семінарії отця Георгiя Граба, причастилася і пiшла до отця Бориса в хор. Отець Борис направив мене до матушки Софiї i владики Венiамiна, аби викладати вокал, бо в семiнарiї була гостра потреба в тому.

З 2012 року викладаю вокал у Полтавській місіонерській духовній семінарі, співаю із студентами семінарії в церковному хорі пiд керівництвом Олени Володимирівни Будим. Двiчі мали честь спiвати на святковому богослужiннi, яке очолив Предстоятель Українською Православної Церкви Блаженнiйший Митрополит Київський i Вciєї України Онуфрiй у Спасо-Преображенському Мгарському монастирi. Виступаємо з концертами у Територіальному центрі соціального обслуговування «Калина», Горішньоплавнівському історико-краєзнавчому музеї, на лiтнiй естрадi парку культури i відпочинку та на сценi Палацу культури і творчості. З хором ПМДС приймали участь у фестивалi «Рiздвяний Ангел» (смт. Козельщина) та Молодiжному фестивалi духовної музики в Лубнах. Спiваю на звiтних та ювiлейних концертах Дитячої музичної школи, разом з оркестром викладачів якої приймала участь в обласному конкурсi «Серце, вiддане дiтям» (1 мiсце). З благословення митрополита Филипа приймала участь у Рiздвяних i Пасхальних концертах у палаці дозвілля «Листопад» (Полтава). Для Посольства Аргентини у Києві співала сольний концерт-танго в залi «Майстер-клас» (Київ), у Софії Київській з оркестром «Київ-Класик» (диригент - Г.Г. Макаренко), у Нацiональному музеї лiтератури, з камерним оркестром Полтавської філармонії танго П'яццолли. Для Посольства Аргентини співала з ансамблем «Трiнiдад-Арфо» з нагоди 25-рiччя дипломатичних вiдносин Аргентини i України. Також співаю у студентському театрi «Камертон», керiвником i режиссером, якого є протоiєрей Павел Рудь. Грали i спiвали у музичних виставах на концертах присвячених Актовому дню семiнарiї. З благословення владики Венiамiна, i за його великого сприяння i допомоги, спiвали разом зi студентами сольний благодiйний концерт в мiському палацi культури з оркестром викладачiв Дитячої музичної школи i на концертi за участі Переможця телевізійного шоу "Голос країни 2017" – протоієрея Олександра Клименка.

Моя дiтвора, нашi випускники, вже стали священниками i регентами. Я дуже радiю за них i бажаю їм Божої допомоги! Недавно мiй студент сказав менi: «Ви вже без семiнарiї не зможете». А отець Iгнатiй, як завжди виявився правий: «Спiв у церквi дає таку радiсть, що не можна порiвняти нi з чим!». Я ТАК ХОЧУ, ЩОБ ЩОНАЙБІЛЬШЕ МОЛОДІ ВІДЧУЛО ТЕ, ЩО ВДАЛОСЯ ВІДЧУТИ МЕНІ. ЧЕКАЄМО НА ВАС, НАШІ МАЙБУТНІ СТУДЕНТИ!

Викладач вокалу, заступник завідуючої регентським відділенням Полтавської місіонерської духовної семінарії

Вiта Вікторівна Гажала

28 июня 2019476

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02
03 4 5 06 7 08 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<майиюль>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки