«Я вдячна Господу за моє регентське довголіття, за те, що Він не дав зарити мій талант в землю, а зміцнив його і затвердив» — монахиня Софія (Калічина), завідуюча регентським відділенням ПМДС

Моя творча біографія розпочалася в далекому дитинстві за часів війни, на Уралі, коли доводилося «заробляти» на шматочок хліба своїм співом... Дуже любила співати, рот не закривався, всі відомі на той час «шлягери» були на слуху... І коли «крихітка» співала перед пораненими бійцями: «Хороша я, хороша, да плохо одета я, никто замуж не берёт девушку за это…», лунав грім оплесків, сміх, посмішки, поцілунки, подарунки, все це було. А також співала «Дождливым вечером, когда пилотам, прямо скажем, делать нечего», та «Ах, Самара-городок», і багато іншого. Першим моїм учителем вокалу була моя чотирнадцятирічна тітка Грація Іванівна. Ох, і діставалося мені, якщо я щось не правильно співала...

Перший досвід хорового співу я отримала у відомого майстра, хорового диригента В. Морозова. В Бессарабії часто виступала на співочих фестивалях в болгарських і молдавських селах. У 1958 році, за рекомендацією райкому комсомолу, мене направили в болгарську 8-річну школу в якості викладача співу. У 1959 р директор цієї школи І. Георгієв дав мені рекомендацію для вступу в музично-педагогічне училище, де я організувала студентський хор і захищала свій червоний диплом з цим хором. Голова екзаменаційної комісії, доцент Луговенко, дала мені рекомендацію до Одеської консерваторії на диригентсько-хоровий факультет. На той час «царював» там відомий хоровий майстер К.К. Пігров. Мені пощастило співати в консерваторському хорі. Далі моя педагогічна діяльність тривала в Білгород-Дністровському музично-педагогічному інституті по класу хорового диригування і методики роботи з хором. За сімейними обставинами мені довелося виїхати з Білгород-Дністровська до Кривого Рогу, де я трудилась в педінституті, музичній школі №2, жіночій хоровій капелі (єдиній на той час на Дніпропетровщині), гірничо-економічному технікумі, де проводила години естетики, музичної теорії і практики. Молодіжний хор цього навчального закладу був досить відомим, а хорова жіноча капела отримала нагороди і стала Лауреатом I Всесоюзного фестивалю. Особливо відзначалися дитячі хори ДМШ і ВМШ, так як ми часто виконували твори відомих композиторів Е. Ханка, П. Ладиженського, та ін. Відомих на той час композиторів А. Пахмутової, Е. Крилатова. Якби не серйозне захворювання серця, я б ні за що не покинула чотири відомих хори. Кривий Ріг – це яскрава сторінка мого творчого шляху.

«Пою Богу моему, дондеже есмь» (Пс. 103, 33)

Шлях мого служіння Богу, а саме як регента церковного хору, розпочався з Черкаської єпархії, села Мошни, Черкаського району, Спасо-Преображенського храму, настоятелем якого був мій духівник протоієрей Андрій Сидоренко. Скільки терпіння, праці він вклав, щоб в його храмі зазвучала висока музика таких маститих майстрів як Д. Бортянского, А. Веделя, М. Березовського, А. Архангельського, С. Смоленського, Г. Лапаєва, М. Орлова, Н. Леонтовича та багатьох інших. Він жодної співанки хору не пропускав, жив цим хором. Царство йому Небесне! Те, що цей сільський хор став Лауреатом 14 Міжнародного фестивалю «Хайновські дні церковної музики» в республіці Польща, це його заслуга, а також співаків; самовіддана віддача на всіх співанках. Велика праця!

На прохання архімандрита Филипа (нині митрополита) ректора, тоді ще, Духовного училища Полтавської єпархії, і благословення владики Софронія, я з 1998 р викладаю і очолюю регентське відділення, багатьом уже відомої Полтавської місіонерської духовної семінарії. Дуже цим дорожу і пишаюся. Скільки хороших, талановитих регентів закінчили нашу семінарію! Більшість з них продовжили свій регентський шлях і в силу всіляких життєвих обставин знайшли своє місце в Церкві. Вони назавжди полюбили і оцінили хоровий спів, бо під склепінням храму голос звучить по-особливому, тут співає душа! Чекаю на вас, мої дорогі майбутні студенти і діти!:)))

монахиня Софія (Калічина), завідуюча регентським відділенням ПМДС


22 июня 2019625

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02
03 4 5 06 7 08 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<майиюль>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки