Розпочала роботу Літня школа з основ іконопису

З благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, 17 червня 2019 року, в Полтавської місіонерської духовної семінарії розпочала роботу Літня школа з основ іконопису.

Літню школу з основ іконопису організовано Іконописною школю імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта ПМДС.

Приєднатися до знайомства з сакральним християнським мистецтвом, доторкнутись до техніки написання ікон, здобути нові навички та базові знання, провести час у творчій атмосфері та познайомитися з однодумцями приїхало 12 учнів.

У день Святого Духа, після Божественної літургії у Трьохсвятительському храмі було звершено молебень перед початком навчання. Його очолив благочинний Горішньоплавнівського округу, духівник семінарії протоієрей Георгій Граб у співслужінні викладачів духовного навчального закладу. Після богослужіння отець Георгій звернувся до усіх зі словом настанови та благословив кожного на навчання.

У цей день учні приступили до навчання. Викладач семінарії Тетяна Миколаївна Хаустова прочитала вступну лекцію, в ході якої ознайомила їх з описом матеріалів і технологіями написання ікони. Учням були представлені різні варіанти зразків іконописних робіт та задані відповідні завданням. Кожному представлений навчальний взірець для виконання малюнку, опрацювання прорису на папері і таблетки. Також учні ознайомились з характером ліній в іконі.

Окрім роботи над прорисю, учасники вчаться (пишуть) працювати в техніці яєчної темпери, вивчають пігменти, техніку роботи з фарбами.

У вівторок та середу продовжили роботу над навчальними зразками – таблетками.

Окрім практичних занять, розклад курсів вміщає і теоретичні дисципліни, такі як: Іконознавство, Історія церковного мистецтва, перегляд фільмів, присвящених темі церковного мистецтва.

З Історії церковного мистецтва були порушені теми:

«Дохристиянське церковне мистецтво», «Дура-Европос», «Типи ранньохристиянської церковної архітектури», «Мозаїчні пам'ятники Равенни».

У вівторок увечері духівник семінарії протоієрей Георгій Граб провів

бесіду, присвячену питанням християнської етики та психології.

У середу, після навчальних занять, учасники Літньої іконописної школи, на чолі з прес-секретарем, викладачем семінарії протоієреєм Віталієм Васильчуком, здійснили екскурсію по місту з відвідуванням місцевих пам'яток, а насамперед Свято-Миколаївського архієрейського подвір'я: Свято-Миколаївського собору, храму Покрова Божої Матері, храму святої блаженної Ксенії Петербурзької, бібліотеки, баптистерію. Учні ознайомились з розписами баптистерію, трепезної, іконостасу храму Покрова Божої Матері, вівтарної частини храму святої блаженної Ксенії та мозаїкою, виконаними силами Іконописної школи. Також отець Віталій ознайомив студентів з історією собору та розповів про напрямки роботи Духовно-просвітницького центру.

Сповнені приємних вражень від краси міста та його храмів, увечері учні повернулися до семінарії.

Зараз учні активно працюють згідно розкладу та заданих завдань.

Ще більше інформації на наших сторінка у соціальних мережах Facebook та Instagram.

20 июня 2019402

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02
03 4 5 06 7 08 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<майиюль>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки