Богослужіння перших трьох днів Страсного тижня

У продовж трьох днів Страсного тижня – Великий Понеділок, Вівторок та Середу – у Свято-Миколаївському соборі м. Горішні Плавні звершувались уставні богослужіння: велике повечір'я, утреня та 1-й час, 3-й,6-й і 9-й часи з читанням Євангелія, зображальні та вечірня з Літургією Передосвячених Дарів.

За богослужінням молилися клірики, викладачі, студенти ПМДС та парафіяни.

Тиждень перед Великоднем у церковному календарі названий Страсним. Таку назву він має тому, що присвячений спогадам останніх днів земного життя Спасителя: Його страждань, Хресної смерті і поховання. За величчю події, що згадується, всі дні Страсної седмиці називаються Великими. Під час богослужінь, які відправляються в храмах у ці дні, наголос робиться на стражданнях і терпінні Спасителя.

У Великий Понеділок Церква згадує старозавітного патріарха Йосипа, якого заздрісні брати продали в Єгипет за 20 срібняків, сказавши батькові, що його розірвали дикі звірі. Поміркований і великодушний Йосип розглядається як праобраз зрадженого за 30 срібняків Христа. Крім цього в понеділок згадується прокляття Господом смоковниці, яку він побачив на дорозі, але не знайшов на ній плодів. Безплідна смоківниця є образом лицемірних фарисеїв та всіх, в кому, незважаючи на зовнішню побожність, Господь не знаходить правдивих плодів віри й благочестя, а тільки лицемірну тінь закону. Безплідній, засохлій смоковниці буває подібна і всяка душа людська, якщо вона не приносить духовних плодів – істинного покаяння, віри, молитви й добрих діл.

У Великий Вівторок Страсного тижня віруючі згадують, як Христос навчав у храмі Єрусалимському і народ вважав Його пророком, а первосвященики та старійшини хотіли напасти на Нього, але не наважувалися. Розмови і притчі Господа, сказані в цей день в Єрусалимському храмі: про податок кесарю, про воскресіння мертвих, про Страшний суд і кінець світу. У Великий Вівторок Церква нагадує вірним притчу про десять дів, як символ того, що ми повинні бути завжди готовими до зустрічі із Христом. Наші серця повинні повнитись єлеєм чистоти, милосердя, любові до Бога і ближніх. Також у цей день читається притча про таланти, у якій зображається праведність суду Божого.

Велика Середа – день віддання Ісуса на страждання і смерть. У цей день особливо згадується одна євангельська подія: коли рада первосвящеників і книжників вже вирішила взяти Христа хитрістю і вбити Його, в селищі Віфанія у домі Симона прокаженого, де зупинився в ніч на середу Ісус, одна "грішниця" вилила дорогоцінне миро на Його голову. Тим самим, як сказав Христос, вона приготувала Його до поховання. Тут же в душі Іуди народився злочинний намір видати беззаконній раді свого Вчителя. Він удаваною турботою про бідних виявив своє сріблолюбство, а потім вирішив видати Христа юдейським старійшинам за тридцять срібняків. Церквою, на згадку про зраду Спасителя Іудою, майже протягом всього року встановлений у середу піст. Тому в церковній службі в середу Страсної седмиці прославляється "грішниця" і засуджується зрада Іуди. У цей день на вечірній службі всі віруючі намагаються висповідатися.

Сьогодні наприкінці Літургії востаннє читалась молитва прп. Єфрема Сиріна. Земні поклони за богослужінням припиняються (за виключенням поклоніння Плащаниці у Велику П'ятницю) до Трійці.

24 апреля 20191101

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02 03 4 05 06 7
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<мартмай>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки