Студент Полтавської семінарії взяв участь у Десятій студентській конференції «Студентська наука в духовній школі» (ВІДЕО)

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 26 березня 2019 року в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. №45) відбулось пленарне засідання Десятої щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє прес-служба КДА.

Цьогоріч, конференція присвячена 240-ї річниці від дня народження святителя Філарета (Амфітеатрова), митрополита Київського і Галицького.

Участь у міжнародному студентському форумі взяли представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів з України, Сербії, Румунії, Франції, Білорусі, Росії та Польщі, а також викладачі і студенти Київських духовних шкіл.

З благословення ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського у конференції взяв участь студент 3-го курсу богословсько-місіонерського факультету Настобурко Сергій.

До президії увійшли: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій; намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел; керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент; вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор та ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

Відкриваючи форум владика ректор привітав присутніх з відкриттям ювілейної Десятої щорічної студентської конференції та запросив до слова Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

У своєму слові, звертаючись до студентів, Його Блаженство зауважив: «На студентській лаві молоді люди роблять перші кроки в наукових дослідженнях, шукаючи ту сферу знань, яка є найближчою для їхнього серця. Студентська конференція дає змогу поділитися своїми напрацюваннями не тільки з однолітками, але й з досвідченими професорами. В дискусіях можна почути зауваження та рекомендації, які допоможуть скорегувати розпочаті дослідження, вдосконалити їх. Саме на ґрунті студентської науки у вищих навчальних закладах має виростати наука фундаментальна. Кожен успішний вчений був колись наполегливим студентом. Я вірю, що і серед Вас у цій залі є ті, хто вже у недалекому майбутньому буде робити свої внески у вітчизняну науку».

Також Блаженніший владика наголосив, що святитель Філарет зробив помітний внесок у розвиток системи духовної освіти та є прикладом «органічного поєднання адміністративного служіння, педагогічної діяльності та особистого благочестя».

Наостанок Блаженніший владика побажав учасникам і гостям конференції благословенних успіхів у форумі та закликав на усіх Боже благословення.

Далі присутні заслухали доповідь митрополита Антонія на тему: «Життєвий шлях святителя Філарета (Амфітеатрова), митрополита Київського». Детально висвітливши життєвий шлях святителя, Високопреосвященніший владика, резюмував: «Сьогодні святитель Філарет (Амфітеатров) є одним з шанованих печерських святих. Його ім'я органічно увійшло до нового Печерського патерика, де воно стоїть поруч з іменами давніх печерських преподобних. Це є свідченням того, що благодать Божа завжди в повноті перебуває в Церкві Христовій. В будь-який історичний період та в будь-яких умовах кожен член Церкви може йти шляхом святості. Кожен з нас покликаний стати святим».

Єпископ Білогородський Сильвестр виголосив доповідь на тему: «Святитель Філарет (Амфітеатров) та духовні школи Києва». У своїй доповіді Його Преосвященство розповів про труди та діяльність святителя Філарета, котрий зробив неоціненний вклад у розвиток як богословської освіти загалом, так і Київських духовних шкіл, зокрема.

«Незважаючи на те, що нас відділяє від часу життя святителя Філарета два століття, — наголосив єпископ Сильвестр, — його образ має і нас спонукати до реалізації у власному житті високого Євангельського ідеалу. Ми маємо унікальну можливість не тільки читати житіє святителя Філарета, але і вклонятися його святим мощам, які спочивають на Дальніх печерах Лаври. «Будемо ж звертатися з молитвою до цього великого Божого угодника, щоб він допоміг нам достойно нести своє служіння на благо Церкви Христової» — закликав владика ректор.

Далі з доповіддю на тему: «Духовные связи между русской интеллигенцией и Оптинским монастырем в ХІХ веке» виступив докторант Православного богословського факультету Університету «Бабеш-Бойяі» (м. Клуж-Напока, Румунія).

Останньою на пленарному засіданні була заслухана доповідь «Диаспора в Польской Автокефальной Православной Церкви в Польше. Епархия Вроцлавско-Щецинская. Деканат Щецинский» аспіранта Християнської богословської академії у Варшаві (Польща) священика Ярослава Шмайди. Поважний гість розповів про історичні взаємозв'язки між Польською та Українською Православними Церквами та про розвиток Вроцлавсько-Щетицької єпархії.

Насамкінець, відбулося нагородження студентів Київських духовних шкіл по кафедрі Церковної історії. Кращим студентам були вручені грамоти та повне зібрання трудів митрополита Макарія (Булгакова) за успіхи у вивченні історії Церкви.

Після закінчення пленарного засідання, робота наукового форуму продовжилась на 9 секціях: 1) «Біблійна наука»; 2) «Догматичне богослов'я»; 3) «Історія Церкви»; 4) «Православна Церква у ХХ ст.»; 5) «Історія духовних шкіл»; 6) «Спільні питання богослов'я, філософії та культури»; 7) «Літургічне богослов'я»; 8) «Церковно-практичні дисципліни»; 9) «Соціальне служіння та місія Церкви».

На секції «Соціальне служіння та місія Церкви», яка працювала під головуванням професора, першого проректора Київської духовної академії і семінарії протоієрея Сергія Ющика та професора Академії Супруна Миколи Олексійовича, студент Полтавської семінарії Настобурко Сергій виступив з доповіддю на тему: «Актуальность психологии в миссионерской деятельности».

За матеріалами сайтів КДАіС та УПЦ

Також відвідайте наші сторінки у соціальних мережах Facebook та Instagram.


26 марта 2019443

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02 3
04 5 06 7 08 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
<февральапрель>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки