Святкування на честь Козельщанської чудотворної ікони Божої Матері

5 березня 2019 року, в день святкування на честь Козельщанської чудотворної ікони Божої Матері, ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип очолив служіння урочистої Божественної літургії у Різдва Пресвятої Богородиці Козельщанському жіночому монастирі Кременчуцької єпархії, у якому зберігається шанований образ.

Його Високопреосвященству співслужили Високопреосвященніший архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, Преосвященніші єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп та єпископ Золотонішський Іоанн, проректор з виховної роботи протоієрей Ростислав Денисюк, а також багаточисленне духовенство Полтавської, Кременчуцької та інших єпархій.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після завершення Божественної літургії відбувся хресний хід з чудотворним образом довкола монастиря.

За богослужінням молилися викладачі та студенти семінарії.

У своєму слові Митрополит Филип розповів про історію явлення шанованої ікони: «Козельщанська ікона Божої Матері особливо прославилася в кінці 19 століття після випадку чудесного зцілення доньки графа Капніста Марії. Дівчина мучилася від хвороби ніг, кілька місцевих лікарів марно намагалися їй допомогти, стан хворої ставав дедалі гіршим. Сподіваючись на допомогу відомого закордонного професора, батьки зібралися везти Марію в Москву. В ніч перед поїздкою дівчина за порадою матері чистила ризу ікони і молилася Богородиці про зцілення. За словами самої хворої, ще під час молитви вона відчула надзвичайний прилив сил і почала відчувати свої ноги. Коли її привезли до лікаря, вона виявилася абсолютно здорова».

До речі, тоді звістка про випадок зцілення блискавично рознеслася по містах, і біля будинку Капністів вишикувалися черги з паломників. На території маєтку була побудована каплиця, куди могли прийти всі бажаючі помолитися перед образом. Через деякий час для ікони звели храм, перетворений в подальшому в жіночий монастир.

З тих пір і по сьогоднішній день Козельщанська ікона Божої Матері допомагає в зціленні від недуг, перед нею моляться про фізичне і душевне здоров'я, просять перед нею у Пресвятої Богородиці терпіння, сил, допомоги в заміжжі та збереженні сімейного щастя. Найчастіше до цього образу приходять з проханнями про позбавлення від найважчих хвороб, про вирішення складних життєвих ситуацій. Випадки чудесної допомоги від ікони записуються в спеціальну монастирську книгу.

Ще більше інформації на наших сторінка у соціальних мережах Facebook та Instagram.

6 марта 2019578

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02 3
04 5 06 7 08 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
<февральапрель>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки