Урочисте відкриття Православної культурно-просвітницької виставки сакрального живопису «ВПЕВНЕНІСТЬ У НЕВИДИМОМУ»

12 лютого 2019 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, у день пам'яті Собору Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого, коли семінарія відзначає свій Актовий день, у Виставковій залі міста Горішні Плавні відбулось урочисте відкриття Православної культурно-просвітницької виставки сакрального живопису, що має назву «ВПЕВНЕНІСТЬ У НЕВИДИМОМУ», Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта.

Перед відкриттям хор духовної школи виконав тропар Трьом Святителям.

У слові, присвяченому відкриттю виставки, завідувач Іконописною школою імені преподобного Порфирія Сергій Іванович Горбань зазначив: "Друга Особа Трійці іменується Словом Божим – Логосом. Але Він не тільки Логос, але і «Образ Бога невидимого» (Кол. 1, 15). По слову апостола Павла «вiки створенi Словом Божим, так що з невидимого сталося видиме» (Євр. 11, 3). Слово Боже є творчою силою, що закликає з небуття до буття видимий світ, саме Слово Боже з невидимого стає видимим завдяки Боговтіленню. А наша віра, за апостолом, є здійсненням очікуваного і впевненістю у невидимому (Євр. 11: 1). Саме ці слова Святого Письма і надихнули до назви теперішньої виставки".

Відкрити експозицію завітали Ректор семінарії Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип, Голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді Високопреосвященніший архієпископ Обухівський Іона, віце-ректор Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін, міський голова Дмитро Генадійович Биков, директор Виставкового залу Брагелєва Любов Романівна, які звернулися також до присутніх з вітальним словом.

На виставці представлені роботи студентів з основ монументального сакрального живопису, шрифствознавства та мозаїки. Особливої уваги заслуговують виконані в різних техніках репліки відомих середньовічних фресок та стінопису провідних сучасних ізографів. "На прикладі таких творів студенти можуть відчути прийоми, за рахунок яких в давнину та сьогодні створювався оригінальний сакральний живопис, і в майбутньому, сподіваємося, самі зможуть стати іконописцями в справжньому значенні цього слова. На відміну від копіювання спосіб реплікації має творчий характер, оскільки припускає варіацію, інтерпретацію оригіналу, збагачення новаціями – асоціаціями, алюзіями, ремінісценціями художника," – зауважив Сергій Іванович.

Також на виставці представлено молитву преподобному Порфирію Кавсокаливіту – відомому грецькму старцю, афонському ченцю, який також був іконописцем – ім'я якого з цього навчального року стала носити наша іконописна школа. Молитву написав завідувач канцелярією, викладач семінарії Юрій Петрович Петролюк.

Завершуючи виступ Сергій Горбань зазначив: "Постать святого Порфирія наразі надихає багатьох християн до творчсті в області сходження до пізнання Бога. Тож, закінчити виступ хочеться словами отця Порфирія, які можуть слугувати девізом не лише для іконописців, а й усіх людей: «Все, що робиться, нехай робиться по любові»."

Виставка працюватиме до 1 березня 2019 року.

Ще більше інформації на наших сторінка у соціальних мережах Facebook та Instagram.

12 февраля 20191265

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 2 03
4 5 06 7 08 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
<январьмарт>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки