Ректор та віце-ректор Полтавської семінарії прийняли участь у святкуванні Актового дня Київських духовних шкіл

У день святкування пам'яті Небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, 9 листопада 2018 року, в Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була відслужена урочиста Божественна літургія. Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел; керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; ректор Чернігівського духовного училища митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій; ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії митрополит Полтавський і Миргородський Филип; ректор Сумської духовної семінарії митрополит Сумський і Охтирський Євлогій; митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф; архієпископ Сєвєродонецький і Старобільський Никодим; архієпископ Львівський і Галицький Філарет; вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій; голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент; єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій; віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископ Новосанжарський Веніамін; вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор; ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр; вікарій Рівненської єпархії єпископ Дубенський Пимен, представники духовних семінарій Української Православної Церкви, адміністрація, професорсько-викладацька корпорація, випускники, студенти і вихованці Київських духовних шкіл у священному сані.

На Малому вході Предстоятель удостоїв богослужбових нагород адміністрацію та викладачів Київської духовної академії і семінарії у священному сані.

На сугубій єктенії були виголошені прохання за єдність Православ'я та за мир в Україні, після чого Предстоятель Української Православної Церкви прочитав молитву за мир в Україні.

Піснеспіви Літургії виконували хори Київських духовних шкіл під управлінням архімандрита Романа (Підлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкала).

Згідно з академічною традицією, за богослужінням представники КДАіС виголосили проповіді: після читання Святого Євангелія — Вчений секретар доцент протоієрей Василій Яковчук, а після запричасного вірша — студент ІІ курсу Магістратури Дмитро Абросімов.

За богослужінням Предстоятель Української Православної Церкви звершив хіротонії студентів Магістратури Київської духовної академії: у сан священика — диякона Василя Шафара (ІІ курс) та у сан диякона — чтеця Дмитра Спасіченка (І курс).

На завершення богослужіння Блаженніший владика привітав усіх із днем пам'яті небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії.

Нагадаємо, 8 листопада розпочались святкування з нагоди річного Актового дня Київських духовних шкіл. Зокрема, були відслужені заупокійна літія за спочилими наставниками та вихованцями Академії, урочистий молебень перед мощами преподобного Нестора Літописця, а також святкове Всенічне бдіння у Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, яке очолив Предстоятель Української Православної Церкви.

Також до свята були видані об'єднана служба преподобному Нестору Літописцю та Собору святих КДА і новий випуск студентського журналу «Академический Летописец».

Ще більше інформації на нашій сторінці у соціальній мережі Facebook.

Всенічне бдіння

Божественна літургія

За матеріалами сайту КДАіС

9 ноября 2018526

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02 3 04
05 6 7 8 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<октябрьдекабрь>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки