Запрошуємо на навчання іконопису в Полтавській місіонерській духовній семінарії

Іконописне відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії є одним з провідних закладів підготовки професійних фахівців в області церковного мистецтва, навчальна програма якого поєднує професійне вивчення іконопису та монументального християнського сакрального живопису з богословською освітою.

Відкриття у Полтавській місіонерської духовної семінарії в червні 2006 року іконописного відділення дало можливість українській православній молоді стаціонарно вивчати канонічний церковний іконопис. Вивчати не за кордоном, шлях куди довгий і не дешевий, а на рідній землі; не на вечірньому відділенні після довгого трудового дня та при штучному освітленні, а вдень, адже величезну роль для передачі кольорової гами відіграє саме природне денне освітлення.

До навчання на іконописному відділенні семінарії приймаються особи чоловічої і жіночої статі у віці від 17 до 35 років, із середньою загальною, спеціальною або вищою освітою (бажано наявність художньої освіти), які успішно склали іспити з основ іконопису, художнього малюнку та Біблійної історії Старого і Нового Завітів.

Термін навчання – 4 роки. Форма навчання – стаціонарна.

У нашому навчальному закладі майбутні іконописці отримують знання не лише з іконопису та розпису християнських сакральних просторів, а й з основ академічного малюнка, історії християнського мистецтва, християнської іконографії, іконознавства, катехізису, Біблійної історії Старого і Нового Завітів, церковнослов'янської мови, літургіки, місіології, православної педагогіки, та ін. Учні мають змогу опанувати основи мозаїчного мистецтва та реставрації давніх пам'яток церковного живопису.

Однією з особливостей навчального процесу на іконописному відділенні Полтавської семінарії є викладання різних прийомів письма карнації: поряд з санкірним – безсанкірного прийомів личного письма та кілька прийомів нанесення вохрінь – поетапних висвітлень карнації багатошаровими прописками по основному тону. Серед них – «плавь», «отборка», «налив», та комбінований прийом.

Необхідно сказати декілька слів про сам навчальний процес та ті акценти, на які ми звертаємо увагу учнів. Перше – це «вжитися в образ», збагнути полістилізм церковного живопису, увібрати в себе досвід давніх іконописців, навчитися образотворчої грамоти, тому, що можна назвати «мовою» ікони. Друге – зробити наступний крок, до створення образу відповідного нашому часу. Відповідно учні не лише пишуть списки давніх ікон, а й створюють власні композиції, пишуть репліки робіт як давніх, так і провідних сучасних ізографів. На прикладі творів різних періодів студенти можуть відчути прийоми, за рахунок яких сьогодні створюється оригінальний сакральний живопис, і в майбутньому, сподіваємося, самі зможуть стати самобутніми іконописцями в справжньому сенсі цього слова.

Студенти забезпечуються житлом і харчуванням (харчування та проживання платне).

Після закінчення випускники отримують диплом Полтавської місіонерської духовної семінарії з присвоєнням кваліфікації за спеціальністю: іконопис.

Наші координати

Правила прийому

З більш детальною інформацією про іконописне відділення можна ознайомитися на нашому сайті у розділі «Іконописне відділення».

Роботи студентів, випускників та викладачів іконописного відділення семінарії

28 июля 20181119

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1
02 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
<июньавгуст>

Фотоархив

Объявления

Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
До уваги випускників вищих духовних навчальних закладів! (Щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові
28 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки