У Чорноморську завершився фінальний етап ІV Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців

З 24 по 27 квітня 2018 року в м. Чорноморську, Одеської області проходив фінальний етап ІV Всеукраїнського учнівського турніру юних філософів та релігієзнавців (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2017 № 1112 "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році" та листа Міністерства освіти і науки України від 16.02.2018 р. № 2.2 - 414), у якому взяли участь учні 8–11 класів, представники 16-ти команд з різних куточків України.

З благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, в якості члена журі у ньому взяв участь Перший заступник голови відділу віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії, кандидат філософських наук, Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін.

У перший день з вітальним словом до учасників заходу звернулися: представники органів місцевого самоврядування; Людмила Леонідівна Хоружа, завідувач кафедри Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, голова журі фінального етапу ІV Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців; Довгополова Оксана Андріївна, професор Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова, доктор філософських наук, заступник голови журі фінального етапу ІV Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців та інші.

У другий день учасники турніру виконували завдання, підготовлені Міністерством освіти і науки України спільно із науковими, науково-дослідними установами, вищими навчальними закладами, фахівцями у відповідній галузі знань (відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки).

Проблемні (дискусійні) питання теоретичного та теоретико-прикладного спрямування, що не мають однозначного вирішення в сучасній вітчизняній та міжнародній правничій науці та практиці й передбачають можливість декількох підходів до їх розв'язання, перебували у полі зору учасників інтелектуальних змагань.

У складі кожної команди юних філософів та релігієзнавців – 3-5 учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також відповідних курсів професійно-технічних навчальних закладів. Команду очолює капітан, який є офіційним представником команди під час змагань.

Турнір складався із боїв – форм командного змагання, що передбачають почергові виступи учасників команд у ролях, визначених Правилами проведення турніру. У рамках змагань – презентація команд (за необхідності), чотири відбіркові бої, півфінальні та фінальний бої.

Виконання завдань учасниками турніру сприяли популяризації філософських знань серед учнівської молоді, вихованню молоді в дусі загальнолюдських демократичних цінностей, створенню умов для реалізації та розвитку науково-дослідницьких, творчих здібностей школярів.

На порядку денному третього деня – дискусійні питання теоретичного та теоретико-прикладного спрямування, що передбачають можливість декількох підходів до їх розв'язання. Виконуючи складні завдання, юні філософи і релігієзнавці загартувалися задля подальших змагань і реалізації отриманих знань у житті.

В рамках турніру відбулись різноманітні культурно-мистецькі заходи.

Упродовж чотирьох днів представники із Заходу і Сходу, із Центру і Півдня України змагалися у філософських знаннях, навичках публічно відстоювати власну та колективну думку, умінні виступати єдиною командою, адже під час змагань видно як кожного, так і всю команду.

Непростим виявилось і завдання для членів журі: із-поміж сильних команд визначити найсильніших. Оцінювання учасників у чвертьфіналі та півфіналі, обґрунтування виставлених балів, формування запитань, що допомагали встановити рівень готовності та обізнаності членів команд і, нарешті, визначення переможців у фіналі – такі відповідальні завдання виконувало компетентне журі, до складу якого увійшли викладачі вищих навчальних закладів, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, досвідчені вчителі, представники Громадської ради з питань співпраці із Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. Очолила всеукраїнське журі Людмила Леонідівна Хоружа, завідувач кафедри теорії та історії педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор.

Інтелектуальні пристрасті розгорілися вже з перших боїв. Турнір був захопливим, феєричним і надзвичайно напруженим. Кожна команда змагалася в кількох відбіркових групах, виконуючи різні ролі: доповідачів, опонентів і рецензентів. Юні філософи та релігієзнавці демонстрували не тільки фантастичне знання матеріалу, який часто виходив за рамки навчальної програми, але й уміння мислити по-філософськи, майстерне володіння словом, толерантне ведення дискусії, цілеспрямованість у досягненні мети. Школярі оперували фактами з філософії та релігієзнавства, цитували відомих учених, філософів, логічно доводили свою думку й артистично відправляли в інтелектуальний нокаут опонентів.

На урочистому закритті турніру, який відбувся 27 квітня, лунали теплі слова й щирі побажання подальших успіхів школярам, ліцеїстам, гімназистам та їхнім наставникам.

Учасників освітянського заходу привітали кращі творчі колективи Одещини.

У піднесеному настрої, сповнені гарних вражень та позитивних емоцій, юні філософи та релігієзнавці поверталися до своїх домівок, сподіваючись на зустріч у наступному турнірі.

30 апреля 20181613

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01
02 3 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
<мартмай>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки