Ректор семінарії Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип взяв участь в урочистостях з нагоди річного акту Одеської духовної семінарії (+ВІДЕО)

13 грудня 2017 року, в день пам'яті святого апостола Андрія Первозванного – небесного покровителя Одеської духовної семінарії, Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив святкову Божественну літургію в соборі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря у співслужінні ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, Високопреосвященнішого архієпископа Балтського і Ананьївського Олексія, Високопреосвященнішого архіепископа Ірпінського Климента, Преосвященного єпископа Шумського Серафима, Преосвященного єпископа Овідіопольського Аркадія, Преосвященного єпископа Южненського Діодора, Преосвященного єпископа Арцизького Віктора, Преосвященного єпископа Болградського Сергія, ректора Одеської духовної семінарії архімандрита Серафима з викладачами та студентами в священному сані, настоятеля Свято-Нікольського Ізмаїльського чоловічого монастиря архімандрита Аліпія, міського духовенства, гостей і братії обителі в священному сані.

За Божественною літургією була піднесена сугубо молитва про мир в Україні.

Після завершення богослужіння був відслужений святковий молебень святому апостолу Андрію Первозванному.

Після Божественної літургії відбувся річний Акт. Відкрив його ректор Одеської духовної семінарії архімандрит Серафим. Тепло привітавши митрополита Агафангела, всіх присутніх архіпастирів, почесних гостей і всіх присутніх. Отець ректор попросив благословення у Високопреосвященнішого Владики на перший виступ, який підготував проректор Одеської духовної школи протоієрей Андрій Ніколаіді. Отримавши архіпастирське благословення, о. Андрій виступив зі звітом про життя духовної школи ОДС за минулий рік.

Потім з актового промовою "Архіпастирська та адміністративна діяльність святителя Інокентія, архієпископа Одеського" виступив протоієрей Димитрій Яковенко, доповідь викликала великий інтерес у слухачів.

Зі словами привітання та поздоровлення виступили: ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ архієпископ Ірпінський Климент, який передав благословення і добрі побажання від Предстоятеля нашої Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія, Преосвященніший єпископ Шумський Серафим, ректор Почаївської духовної семінарії, який передав привітання від Митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія.

Від Київської духовної академії виступив професор архімандрит Сильвестр (Стойчев), який зачитав вітальну адресу від ректора КДАіС митрополита Бориспільського та Броварського Антонія. Вітальне слово ректора Харківської духовної семінарії зачитав проректор з виховної роботи ХДС протоієрей Петро Козачков.

Також були прочитані привітання від митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія, єпископа Унгенського і Ниспоренська Петра. З привітаннями були піднесені подарунки на благо діяльності Одеської духовної семінарії.

Потім Високопреосвященніший митрополит Агафангел виступив з мудрим архіпастирським напутнім словом до учнів ОДС, підкресливши, що "головне завдання нашої духовної школи – готувати і випускати на ниву Христову пастирів і богословів, гідних цього звання. Для цього учням духовної школи прищеплюється навик і любов до молитви, до храму Божого, до духовного сходження від сили в силу. Щодня під керівництвом досвідчених наставників наші вихованці набувають молитовний і богослужбовий досвід, осягають основи християнських чеснот, воцерковляються для того, щоб свого часу воцерковити й інших".

Після закриття офіційної частини річного акту відбувся традиційний святковий концерт, в якому взяли участь хор студентів ОДС під керівництвом протоієрея Василя Петручка і співочий колектив вихованок регентського відділення під управлінням черниці Дарії (Островської).

За матеріалами сайту Одеської єпархії УПЦ та Одеської духовної семінарії.

13 декабря 2017519

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 2 03
04 5 06 7 8 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
<ноябрьянварь>

Фотоархив

Объявления

Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
До уваги випускників вищих духовних навчальних закладів! (Щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові
28 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки