Віце-ректор семінарії Преосвященніший єпископ Веніамін прийняв участь у святкуванні Актового дня Київських духовних шкіл

9 листопада 2017 року, в день святкування пам'яті преподобного Нестора Літописця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Цього дня Київська духовна академія і семінарія відзначає день свого небесного покровителя — преподобного Нестора Літописця.

Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Верійський і Наусський Пантелеімон (Елладська Православна Церква), ректор КДАіС, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, ректор Санкт-Петербурзької духовної академії і семінарії архієпископ Петергофський Амвросій, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Боярський Феодосій, голова Учбового комітету УПЦ архієпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископ Новосанжарський Веніамін, єпископ Баришівський Віктор, а також викладачі, випускники, студенти та гості Київський духовних шкіл у священному сані.

Під час малого входу Предстоятель вручив богослужбові нагороди духовенству Київської духовної академії.

Після читання Святого Євангелія проректор з наукової роботи Київської духовної академії, професор, архімандрит Сильвестр (Стойчев) звернувся до вірних зі словом проповіді.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після запричасного вірша згідно з академічною традицією виголосив проповідь студент ІI курсу магістратури КДА Чугайов Дмитро.

На завершення богослужіння Предстоятель привітав усіх із днем пам'яті небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця.

Всенічне бдіння

Божественна літургія

Після Божественної літургії в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбувся річний акт Київської духовної академії і семінарії. Захід очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Дійство відкрив, після спільної молитви, ректор КДАіС, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Владика привітав присутніх та запросив виголосити вітальне слово Предстоятеля УПЦ, який очолив захід.

"Протягом своєї більш як чотирьохсотлітньої історії Київська духовна школа довела, що вона є школою святості і підтвердженням цього є Собор святих випускників Київської духовної академії, пам'ять яких ми сьогодні святкуємо. Святі Київської духовної академії навчалися та викладали в різні історичні періоди, проходили своє служіння в різних Помісних Церквах, але об'єднувало їх неухильне служіння Богу та служіння ближньому. Нехай їх архіпастирський, пастирський, місіонерський досвід стане для нас прикладом служіння Церкві Христовій у сучасних реаліях", – побажав Архіпастир.

Після привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія про відкриття Київської духовної семінарії у 1817 році розповів проректор КДА з науково-богословської роботи Володимир Вікторович Бурега.

Також з привітанням та словом до студентства виступив ректор Санкт-Петербурзької духовної академії архієпископ Петергофський Амвросій. Високопреосвященніший Владика побажав вихованцям духовних шкіл не боятися труднощів, жити праведно та бути вірним своїм ідеалам та Церкві Христовій. Архієпископ Амвросій привітав з ювілеєм митрополита Антонія та вручив йому найвищу нагороду СПбДА – золоту медаль імені апостола і євангеліста Іоанна Богослова та підніс у подарунок список «Конівської» ікони Богородиці.

Митрополит Антоній подякував архієпископу Амвросію та закликав до слова директора Національного Центру Рукописів Грузії ім. К. Кекелідзе Заала (Зазу) Абашидзе, який передав вітання від Грузинської Православної Церкви та особисто від патріарха Іллі II. Також було підписано документ про співпрацю між КДАіС та Центром рукописів Грузії.

З підбиттям підсумків за останній навчальний рік у Київській духовній академії виступив перший проректор КДАіС протоієрей Сергій Ющик.

Після цього Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив грамоти кращим вихованцям духовних семінарій УПЦ та студенту КДА, які отримують іменну стипендію Предстоятеля Української Православної Церкви.

З нагоди Актового дня окремі викладачі КДАіС отримали звання професорів та доцентів. Також Предстоятель за плідну працю на ниві духовної освіти та з нагоди особистих ювілеїв вручив викладачам та працівникам Київських духовних шкіл грамоти та церковні нагороди. Крім цього, орденами УПЦ нагороджено благодійників, які підтримують Київську духовну академію.

Після урочистої частини всі присутні були запрошені на святкову трапезу.

Урочистий акт

За матеріалами Офіційного сайту Української Православної Церкви.

9 ноября 2017549

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 02 3 04 05
06 07 8 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<октябрьдекабрь>

Фотоархив

Объявления

Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
До уваги випускників вищих духовних навчальних закладів! (Щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові
28 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки