Представники ПМДС прийняли участь у щорічній Міжнародній науково-практичній конференці у Київських духовних школах

24 жовтня 2017 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у Київській духовній академії відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Духовна і світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи». Науковий форум відбувся на базі Київських духовних шкіл.

Цього року конференція була присвячена 200-річчю Київської духовної семінарії. Також у 2017 р. виповнилось 200 років з дня народження відомого вченого-візантолога та церковного діяча, з ім'ям якого пов'язаний період розквіту діяльності Руської духовної місії у Єрусалимі, випускника та викладача Київської духовної академії архімандрита Антоніна (Капустіна). Цьому ювілею в рамках конференції була присвячена окрема секція.

Пленарне засідання пройшло в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Президію засідання склали керуючий справами УПЦ, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Боярський Феодосій, перший проректор КДА протоієрей Сергій Ющик, проректор з науково-богословської роботи КДА Володимир Бурега та секретар Вченої ради КДАіС прортоієрей Василій Яковчук.

Відкриваючи конференцію митрополит Антоній подякував гостям за участь у форумі і наголосив на важливості наукового діалогу між фахівцями у різних галузях на шляху до розвитку духовної освіти. Ректор КДАіС повідомив, що цього року в конференції беруть участь понад 80 доповідачів з духовних і світських ВНЗ України та зарубіжжя. Його Високопреосвященство також озвучив вітальний адрес учасникам та гостям конференції Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, після чого презентував доповідь «Архімандрит Антонін (Капустін) та Київська духовна академія».

Пленарне засідання продовжив виступ доктора історичних наук, доктора церковної історії, професора Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету Сухової Наталії Юріївни на тему: «Вчене монашество у Київській духовній академії у період навчання та викладання архімандрита Антоніна (Капустіна) (1839-1850)».

Завершилося пленарне засідання виступом проректора з науково-богословської роботи КДА Володимира Вікторовича Буреги, який презентував наукові видання, здійснені Київської духовною академією за останній час.

Після пленарного засідання учасники та гості конференції мали нагоду познайомитись з виставкою, присвяченою 200-річчю з дня народження архімандрита Антоніна (Капустіна).

Студенти та гості були запрошені до святкової трапези, після якої конференція продовжила роботу у 8-х секціях: «Історичний шлях Православ'я: до 200-річчя з дня народження архімандрита Антоніна (Капустіна)», «Питання екзегетики та герменевтики Святого Письма», «Актуальні питання вивчення та викладання богослов'я», «Історія духовних шкіл», «Церковне мистецтво, духовна освіта та педагогіка: історичний досвід та перспективи», «Студентська наука в духовній школі: богословські дисципліни», «Студентська наука в духовній школі: церковно-історичні дисципліни», «Студентська наука в духовній школі: церковно-практичні дисципліни».

З благословення ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського, участь у конференції взяли:

- декан богословсько-місіонерського факультету ПМДС протоієрей Олександр Носенко з доповіддю на тему «Дослідження ідеї періхоресіса в сучасному богослов'ї»;

- студент IV курсу богословсько-місіонерського факультету Сахно Володимир з доповіддю на тему «Особливості Паризької богословської школи у XX столітті».

За матеріалами Офіційного веб-сайту УПЦ

24 октября 2017506

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01
02 03 4 5 06 7 8
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
<сентябрьноябрь>

Фотоархив

Объявления

Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
До уваги випускників вищих духовних навчальних закладів! (Щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові
28 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки