Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін прийняв участь у святкуванні 10-річчя Кременчуцької єпархії

У 2017 році відзначається важлива подія в житті Кременчуцької єпархії – 10 років від дня її утворення. 6 вересня радість єпархіального свята в Свято-Успенському кафедральному соборі м.Кременчука прийшли молитовно розділити сотні віруючих. З нагоди ювілею Кременчуцької єпархії та 40-річного ювілею архієпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая.

Божественну літургію очолив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Павлу співслужили: митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископ Новосанжарський Веніамін, вікарій Полтавської єпархії, а також близько 50-ти священнослужителів – благочинні, настоятелі храмів, намісники монастирів, духовенство єпархії.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому сказав, що: «... гріх позбавив перших людей благодаті, але не позбавив нас всіх можливості спілкування з Богом! Господь Своїми стражданнями, Хресною смертю і Воскресінням зруйнував сили пекла. І зараз вибір тільки за нами: або стати спадкоємцями Царства Небесного, або рабами вічних мук. Господь відкрив нам таємницю вічного блаженного життя, вказав царствений шлях і ніколи не ховався від людей, Йому корилося море, Йому корилися вітри, Йому корилася смерть, Йому корилися хвороби. Єдиним творчим словом Він руйнує всякі диявольські підступи. Нам варто лише повірити, прийняти Господа, слідувати за Ним і зараз, не зупиняючись на цьому шляху, який веде нас усіх до спасіння. Апостоли нас заради проповідували Воскреслого Христа, щоб ми, які живуть через стільки століть, мали можливість бути свідками тієї проповіді, яку вони будуть розповідати. Вони закликали нас до миру, адже Церква не може закликати до вбивства, вони закликали до молитви один за одного, потерпіти один одного, як Христос перетерпів страждання за весь людський рід. У наші дні багато людей втратили віру, відчули вседозволеність, але всі ми знаємо, що цей шлях веде до смерті. Якщо ми не молимося Христу, Який з'явився в образі людини, якщо ми не шануємо батьків, якщо не любимо свого ближнього, то ми вже тут на землі будемо зазнавати якісь позбавлення, адже тільки за дотримання однієї заповіді про шанування батьків Господь обіцяє людині доброту і довголіття під час земного життя. Зараз ми маємо всі блага тимчасові для того, щоб досягти вічного! І сьогодні подякуємо всещедрому Богу, прославляючи Його мучеників і угодників, і попросимо, щоб молитвами Богородиці Він зміцнив всіх нас на життєвому шляху, сподобив нас бачити Його невечірнє світло, не втратити віру, залишитися вірними Святої Соборної і Апостольської Церкви, в якій тільки наше твердження, наша радість і вічне блаженне життя в нескінченні віки!».

Під час Літургії Владика Павел рукоположив у сан диякона студента 4-го курсу заочного сектору Полтавської місіонерської духовної семінарії іподиякона Андрія Ємельянова.

На заупокійній єктенії була вознесена молитва за покійного Владику Тихона, який своїми працями і молитвами вніс вагомий вклад в розвиток Кременчуцької єпархії.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел передав архієпископу Миколаю привітання і благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, сердечно привітав ювіляра з днем ​​народження, з архієпископським саном, побажавши йому доброго здоров'я, довголіття і невичерпної допомоги у всіх його справах і починаннях. «Ми радіємо, що в цей будній день зібралося стільки людей в цьому храмі, – сказав Владика намісник, – щоб привітати свого архіпастиря і подарувати Вам свою молитву, подарувати Вам радість».

Звернувся Владика і до представників міської влади, влади г.Лубен, які також були присутні на урочистому Богослужінні: «Пройде час, але все те, що ви зробите для Церкви, залишиться у віках, і ваші добрі справи ніколи не будуть забуті. Побудуєте храм, поставите поклінний хрест, побудуєте невелику каплицю – до них завжди будуть прагнути людські серця, і ваші імена як благодійників, благоукрасителів, жертводавців, завжди будуть пам'ятати. Нехай і пройдуть роки, але ці ваші справи будуть свідчити про вашу духовну любов до Бога, до народу, до нашої благословенної землі ».

Після заамвонної молитви архієпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая душевно привітали архієреї, а також міський голова м Лубни Грицаєнко Олександр Петрович, мер Козельщини, ігуменя Козельщинського жіночого монастиря і безліч парафіян.

У своєму вітальному слові Високопреосвященніший архієпископ Миколай подякував усім архіпастирям, священикам, парафіянам за привітання і спільні молитви: «Сьогодні православні Кременчуцької єпархії духовно святкують 10-річний ювілей з дня утворення єпархії. Добрі справи на благо Святої Православної Церкви і людей дають нам впевненість сказати про те, що ми не залишені Богом, Пресвятою Богородицею та святими угодниками Божими, які піклуються про наше спасіння. Я вдячний всім православним, хто бере активну участь у житті церкви, допомагає нужденним; вдячний священнослужителям, які служінням Господу і участю в усіх сферах життя Кременчуцької єпархії підняли її престиж. І як нагорода за всі наші спільні досягнення Митрополит Київський і всієї України Онуфрій нагородив мене високим саном архієпископа. Сьогодні, як ніколи, віра і духовні цінності потрібні людям. Попереду чекає ще багато зробити, і в цьому нас зміцнюють молитви небесних покровителів єпархії – святого преподобного Іони Київського, Лубенського Святителя і Чудотворця, святих новомучеників. Бажаю всім жителям Кременчуцької єпархії кріпості духовних і тілесних сил, благополуччя, нових досягнень, миру на рідній землі».

На завершення богослужіння хор проспівав всім, хто молився сьогодні в Свято-Успенському соборі міста Кременчука, многоліття. Закінчення урочистостей було відзначено величним дзвоном дзвонів Свято-Успенського кафедрального собору.

За матеріалами Офіційного сайту Кременчуцької єпархії.

6 сентября 2017795

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2 03
04 05 06 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
<августоктябрь>

Фотоархив

Объявления

Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
До уваги випускників вищих духовних навчальних закладів! (Щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові
28 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки