Викладач семінарії прийняв участь у Першому Всеукраїнському з’їзді педагогів із духовно-морального спрямування

З 23 по 25 червня 2017 року у Національному університеті «Острозька академія» відбувся Перший Всеукраїнський з'їзд педагогів із духовно-морального спрямування. Упродовж трьох днів освітяни з усіх куточків України обговорювали тему «Стан, проблеми і перспективи духовно-морального виховання дітей та молоді в Україні».

Головною метою з'їзду стало здійснення аналізу стану духовно-морального виховання дітей, підлітків і молоді, розкриття проблем та окреслення перспектив викладання предметів духовно-морального виховання в Україні.

З'їзд проходив під егідою Міністерства освіти і науки України.

До університету прибуло більше 200 педагогів із 24 областей України. Серед них – велика кількість представників духовенства Української Православної Церкви та співробітників єпархіальних відділів релігійної освіти і катехізації.

На відкриття з'їзду завітали почесні гості – представники Церков та релігійних організацій, Заступник голови з гуманітарних питань Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрій Кононенко, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України, Академії наук вищої школи, міжнародної Академії духовних наук Алла Богуш, Народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об'єднання «За духовність, моральність та здоров'я України» Павло Унгурян, голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України, радник Міністра МОН України Володимир Марущенко, секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства УПЦ Ірина Ковальчук, президент Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської-п'ятидесятників Михайло Паночко, Ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат політичних наук Алла Черній, заступник Острозького міського голови з гуманітарних питань Оксана Ситницька, доктор педагогічних наук, доктор теології, академік Академії наук вищої освіти України та Міжнародної педагогічної академії Галина Сагач, переможець ХІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року із предметів духовно-морального спрямування-2017» Яна Пазушко та інші.

З благословення Його Блаженства, Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, перед присутніми виступив Голова Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви єпископ Ірпінський Климент. Він виголосив вітання Предстоятеля Української Православної Церкви учасникам з'їзду і поділився своїми думками щодо завдань цього освітянського форуму.

Під час пленарного засідання слово мала секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Ірина Петрівна Ковальчук.

Делегацію з 7-ми педагогів Полтавщини очолила методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Деряга Людмила Миколаївна. У число делегатів, з благословення Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського, увійшли: доцент Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка протоієрей Василій Фазан, викладач та прес-секретар Полтавської місіонерської духовної семінарії протоієрей Віталій Васильчук та вчитель предмету «Біблійна історія та християнська етика» у ЗОШ №18 м. Полтави протоієрей Андрій Твердохліб.

На другий день з'їзд продовжив свою роботу у чотирьох тематичнох секціях:

- Секція №1: Роль релігійних і громадських організацій у духовно-моральному вихованні дітей та молоді України

- Секція №2: Духовно-моральне виховання у дошкільних навчальних закладах України

- Секція №3: Духовно-моральне виховання у загальноосвітніх навчальних закладах України

- Секція №4: Духовно-моральне виховання у вищих навчальних закладах України

Представники Полтавщини виступили з доповідями, у яких поділились своїми напрацюваннями та розкрили ряд проблем, що виникають з викладанням предметів духовно-морального спрямування.

25 червня відбулося закриття з'їзду. О 12:00 відбулося друге пленарне засідання, на якому учасники звітували про роботу секцій та прийняли заключні документи цього всеукраїнського зібрання, зокрема резолюцію Першого Всеукраїнського з'їзду педагогів із духовно-морального спрямування.

Проект резолюції викликав жваву дискусію серед учасників, яка тривала майже три години. Основні положення документа присвячені питанням всебічного і гармонійного розвитку особистості на засадах, як наукового осмислення дійсності, так і на скарбах духовного, морального та культурного надбання українського народу і людства в цілому.

«...Наголошуємо на першочерговій необхідності забезпечення належного виховання дітей і молоді України на засадах традиційних для нашого народу духовних і моральних цінностей, зокрема у контексті національно-патріотичного виховання, забезпечення для цього викладання предметів морально-духовного спрямування. До переліку компетентностей Нової української школи, як пріоритетну, варто увести духовно-моральну компетентність. Із метою забезпечення подальшого викладання предметів духовно-морального спрямування у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладах пропонуємо Громадській раді з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України узагальнити пропозиції делегатів З'їзду щодо інтеграції духовно-морального виховання у вітчизняну систему освіти та подати їх на розгляд Міністерства освіти України. Міністерству освіти пропонуємо розглянути питання щодо формування виховного ідеалу випускників закладів освіти на основі духовно-моральних цінностей із подальшим розробленням відповідних виховних програм...», – йдеться в документі.

Трансляцію з'їзду можна дивитись на каналі "Острозька академія".

За матеріалами сайту Національного університету «Острозька академія»


26 июня 20171002

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2 3 4
05 06 7 8 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<майиюль>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки