Ректор та віце-ректор ПМДС співслужили Предстоятелю УПЦ за Божественною літургією у Києво-Печерській Лаврі з нагоди 25-ліття Харківського Архієрейського Собору (фото, відео)

28 травня 2017 року, у Неділю Святих Отців I Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили Першоієрарх Руської Православної Церкви за кордоном митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон, учасники Харківського Собору 1992 року: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, а також ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський, віце-ректор Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін та майже сімдесят інших архієреїв Української Православної Церкви, гості в священному сані та духовенство обителі.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про I Вселенський Собор, обставини та причини його скликання, про Святих Отців, які захищали чистоту віри у той час. Архіпастир також згадав події 1992 року: Собор, обрання Блаженнішого Володимира (Сабодана) та його визначну роль у відродженні церковного життя. "Харківський Собор – знаменна, історична подія для нашої Церкви, – наголосив Предстоятель. – Ми дякуємо Богу за те, що Він з нами, і допоміг нам перемогти спокуси, які були тоді".

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні. Також особливо помолились за спочилих учасників Харківського Собору та Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

Після запричасного концерту керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав Звернення Священного Синоду з нагоди 25-ої річниці Харківського Архієрейського Собору.

Наприкінці богослужіння було звершено подячний молебень.

По завершенню богослужіння митрополит Агафангел виголосив вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Онуфрію з нагоди ювілею та третьої річниці Предстоятельського служіння Блаженнішого владики.

«Ваше Блаженство, від імені Священного Синоду, єпископату, духовенства, Синодальних відділів, духовних шкіл і монастирів, від усієї багатомільйонної пастви Української Православної Церкви сердечно вітаємо Вас з торжеством Православ'я на прадавній українській землі. Висловлюємо Вам глибоку вдячність за Ваші першосвятительскі труди на благо нашої Церкви і Вселенського Православ'я», — сказав він.

Від імені єпископату, кліру, православних Америки, Австралії та інших віруючих Руської Православної Церкви за кордоном з ювілеєм Предстоятеля УПЦ привітав першоієрарх РПЦз митрополит Іларіон.

«Наша паства багатолюдна і знаходиться на різних континентах, але всі ми дуже любимо нашу батьківщину Україну та Українську Православну Церкву, — зазначив архіпастир. — Ми пильно стежимо за подіями, що відбуваються у цій країні і гаряче молимося про те, щоб Господь послав вам мир, добробут, братерство і благочестя».

У дарунок Предстоятелю митрополит Іларіон підніс ікону трьох святителів: Святішого Патріарха Тихона, святителя Іоанна Шанхайського та святителя Іони Ханькоусского.

У відповідь Його Блаженство подякував архіпастирям за привітання та сказав: «Усіх вас, дорогі владики, отці, браття і сестри, вітаю з 25-річним ювілеєм Харківського Архієрейського Собору. Того Собору, який відкрив нову сторінку в житті нашої Церкви, в Її служінні своєму народові».

Предстоятель висловив вдячність учасникам архієрейського собору в Харкові, які цього дня були присутні на торжествах «за їх мужність та подвиг — тоді вони показали, що є добрими пастирями, які готові покласти своє життя за свою паству». Митрополит Онуфрій з особливим трепетом згадав свого попередника Блаженнішого Митрополита Володимира, якого було обраного Предстоятелем на цьому Соборі. «Це була мужня, розумна, лагідна, смиренна й мудра людина. Він потрапив у дуже складні обставини, але маючи мир у своїй душі і з Богом, зумів утихомирити й людей навколо».

Насамкінець Його Блаженство привітав паству з ювілеєм та благословив усіх.

Після Божественної літургії Блаженіший владика звершив літію на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира.


За матеріалами сайту: http://orthodox.org.ua

28 мая 20171069

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
1 2 03 4 5 06 7
8 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<апрельиюнь>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки