У Чернігові завершився фінальний етап ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців

Упродовж 19–22 квітня 2017 року в Чернігові проходив фінальний етап ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.08.2016 № 1006 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2016/2017 навчальному році» та листа Міністерства освіти і науки України від 22.02.2017 №2.2-396), у якому взяли участь 73 учні 8–11 класів, представники п'ятнадцяти команд з Донецької, Волинської, Житомирської, Хмельницької, Івано-Франківської, Миколаївської, Тернопільської, Чернігівської областей та міст Полтави, Сум, Черкас, Харкова.

З благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, в якості члена журі у ньому взяв участь Перший заступник голови відділу віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін.

Турнір організований Міністерством освіти і науки України спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, , Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія». Координатор турніру – Раїса Іванівна Євтушенко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, заступник голови оргкомітету фінального етапу ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців.

Інтелектуальні змагання відбувалися на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського (ректор – Анатолій Андрійович Заліський, кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України). Заклад гостинно прийняв учасників турніру й на високому рівні забезпечив умови перебування гостей з усієї України.

Урочисте відкриття турніру відбулося в Чернігівському обласному Палаці для дітей та юнацтва.

У перший день з вітальним словом до учасників заходу звернулися Наталія Андріївна Романова, заступник голови – керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації, Людмила Леонідівна Хоружа, завідувач кафедри Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, голова журі фінального етапу ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців, Юрій Євгенович Решетніков, заступник голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, кандидат філософських наук, заступник голови журі фінального етапу ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців.

Успіхів, нових перемог і Божого благословення учасникам турніру побажали отець Іван, настоятель храму святого архистратига Божого Михаїла Української Православної Церкви.

Учасників освітянського заходу привітали кращі творчі колективи Чернігівщини.

У другий день учасники турніру виконували завдання, підготовлені Міністерством освіти і науки України спільно із науковими, науково-дослідними установами, вищими навчальними закладами, фахівцями у відповідній галузі знань (відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 р. № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 р. за № 1318/20056).

Проблемні (дискусійні) питання теоретичного та теоретико-прикладного спрямування, що не мають однозначного вирішення в сучасній вітчизняній та міжнародній правничій науці та практиці й передбачають можливість декількох підходів до їх розв'язання, перебували у полі зору учасників інтелектуальних змагань.

У складі кожної команди юних філософів та релігієзнавців – 3-5 учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також відповідних курсів професійно-технічних навчальних закладів. Команду очолює капітан, який є офіційним представником команди під час змагань.

Турнір складався із боїв – форм командного змагання, що передбачають почергові виступи учасників команд у ролях, визначених Правилами проведення турніру. У рамках змагань – презентація команд (за необхідності), чотири відбіркові бої, півфінальні та фінальний бої.

Виконання завдань учасниками турніру сприялм популяризації філософських знань серед учнівської молоді, вихованню молоді в дусі загальнолюдських демократичних цінностей, створенню умов для реалізації та розвитку науково-дослідницьких, творчих здібностей школярів.

На порядку денному третього деня – дискусійні питання теоретичного та теоретико-прикладного спрямування, що передбачають можливість декількох підходів до їх розв'язання. Виконуючи складні завдання, юні філософи і релігієзнавці загартувалися задля подальших змагань і реалізації отриманих знань у житті.

Цього дня учасники турніру насолодилися старовинною архітектурою й затишною атмосферою Чернігова під час екскурсії до Чернігівського національного архітектурно-історичного заповідника «Стародавній Чернігів», пам'яток архітектури XI століття – Антонієвих печер та Іллінської церкви.

Культурне й мистецьке знайомство з Черніговом завершила вистава «Слуга двох панів» у Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

Упродовж чотирьох днів представники із Заходу і Сходу, із Центру і Півдня України змагалися у філософських знаннях, навичках публічно відстоювати власну та колективну думку, умінні виступати єдиною командою, адже під час змагань видно як кожного, так і всю команду!

Непростим виявилось і завдання для членів журі: із-поміж сильних команд визначити найсильніших. Оцінювання учасників у чвертьфіналі та півфіналі, обґрунтування виставлених балів, формування запитань, що допомагали встановити рівень готовності та обізнаності членів команд і, нарешті, визначення переможців у фіналі – такі відповідальні завдання виконувало компетентне журі, до складу якого увійшли викладачі вищих навчальних закладів, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, досвідчені вчителі, представники Громадської ради з питань співпраці із Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. Очолила всеукраїнське журі Людмила Леонідівна Хоружа, завідувач кафедри теорії та історії педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор.

Інтелектуальні пристрасті розгорілися вже з перших боїв. Турнір був захопливим, феєричним і надзвичайно напруженим. Кожна команда змагалася в кількох відбіркових групах, виконуючи різні ролі: доповідачів, опонентів і рецензентів. Юні філософи та релігієзнавці демонстрували не тільки фантастичне знання матеріалу, який часто виходив за рамки навчальної програми, але й уміння мислити по-філософськи, майстерне володіння словом, толерантне ведення дискусії, цілеспрямованість у досягненні мети. Школярі оперували фактами з філософії та релігієзнавства, цитували відомих учених, філософів, логічно доводили свою думку й артистично відправляли в інтелектуальний нокаут опонентів.

На урочистому закритті турніру, який відбувся 22 квітня в Чернігівському обласному Палаці для дітей та юнацтва, лунали теплі слова й щирі побажання подальших успіхів школярам, ліцеїстам, гімназистам та їхнім наставникам.

У важкій, напруженій боротьбі дипломи першого ступеня вибороли команди: «Sensus» (Волинська область); «Діти Світла» (Снятинський район Івано-Франківської області); «Голос Феміди» (Житомирська область).

Дипломом другого ступеня нагороджено команди:

«ОНІКС» Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради; «Лідер» Полтавської області; збірну команду м. Сум «Viktoria»; «Кворум» м. Черкас.

Дипломи третього ступеня було вручено командам:

«Агапе» м. Харкова і «Шукачі істини» Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 ім. Д. Турбіна.

Дипломами четвертого ступеня нагороджені команди:

«Нова генерація» (Первомайська гімназія Первомайської міської ради Миколаївської області); команда Комунального закладу Тернопільської обласної ради «Колегіум-інтернат «Знамення» з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування; «Встав і вийшов у нірвану!» (м. Харків); збірна команда Чернігівської області «КЛюЧ»; «Раціо» (Хмельницька область); «Віра, Надія та Любов» (Донецька область).

Святковий настрій учасникам заходу подарували кращі творчі колективи Чернігівщини

Інтелектуальний марафон завершився, закінчилися бої, вщухли емоції, але позитивні та приємні враження про нього залишаться в спогадах. Є надія, що юні філософи та релігієзнавці, здобувши важливий досвід, оберуть у майбутньому історичні, політологічні, юридичні, дипломатичні, журналістські професії. І правильний вибір приведе їх до успіху, адже цей турнір – перший щабель у професійному становленні особистості і, безперечно, початок втілення мрії.

У піднесеному настрої, сповнені гарних вражень та позитивних емоцій, юні філософи та релігієзнавці поверталися до своїх домівок, сподіваючись на зустріч у наступному турнірі.

За матеріалами сайту Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського

24 апреля 2017953

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2
03 4 05 6 7 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<мартмай>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки