Пасхальне послання

Високопреосвященнішого ФИЛИПА, митрополита Полтавського і Миргородського, пастирям і пастві, ченцям і черницям — вірним чадам Полтавської єпархії Української Православної Церкви


Ныне вся исполнишася света,

небо же и земля и преисподняя:

Да празднует убо вся тварь востание Христово,

в немже утверждается.

Всечесні отці, боголюбиві ченці і черниці, возлюблені у Христі брати і сестри!

Моя Богом дарована полтавська паство!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Ось уже два тисячоліття світу звіщається це радісне і вічно живе пасхальне привітання. Ось уже два тисячоліття Свята Церква урочисто оспівує і прославляє Воскреслого з мертвих Свого Господа і Спасителя — Христа, Подателя життя.

Цієї светозарної ночі здійснився Промисел Божий про наше спасіння. Своєю хресною смертю і славним воскресінням Син Божий переміг диявола, зруйнував врата пекла і відчинив нам двері Царства Небесного. Його воскресіння — це основа нашої віри і надії.

«Якщо Христос не воскрес, то і проповідь наша марна, марна тоді і віра ваша» (1Кор. 15:14). Істинність цих апостольських слів підтвердила сама історія. Воістину не марною була проповідь апостолів. Вони просвітили євангельським словом увесь світ і привели до підніжжя Хреста Христового увесь Всесвіт. Христос воістину воскрес, Він живий, і саме тому жива Його Свята Церква. Його воскресіння — це запорука і нашого воскресіння, нашої вічності. «Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб усякий віруючий у Нього не загинув, але мав життя вічне» (Ін. 3:16). І ми сприймаємо цю таємницю вірою, своїм серцем і стаємо причетними їй у Таїнстві Святої Євхаристії, стаючи співучасниками смерті і воскресіння Христа, долучаємося до життя Церкви — єдиного життя Єдиного Тіла Христового (Єф. 4:1–6).

Пасха Христова — це свято перемоги життя над смертю, добра над злом. Христос Спаситель закликає кожного з нас до подвигу духовної досконалості, до боротьби зі злом у самих собі. Гріх не повинен володіти нашою природою, бо ми покликані до святості, до Богоподібності за благодаттю. Подібно до апостолів ми повинні свідчити про істину Воскресіння своїм життям і нести цю благу звістку всьому світу.

У наш важкий і неспокійний час тільки це благовістя про Воскресіння Христове здатне зміцнити наше терпіння, принести мир і згоду в життя нашого українського суспільства, примирити ворогуючих, об'єднати розділених, повернути на шлях істини заблукалих. Воскреслий Христос Спаситель закликає до любові всіх, до тієї любові, яка повинна бути красномовною рисою кожного справжнього християнина.

Цєї святої Пасхальної ночі ми повинні побачити один в одному свого брата чи сестру: «Воскресіння день, просвітімося торжеством, і одне одного обіймемо, рцем: братіє!..» Тільки в єдності ми зможемо з Божою допомогою долати труднощі та проблеми, які нині так гостро стоять перед нами. Тільки у єдності наша сила і впевненість у майбутньому.

Возлюблені у Господі всечесні отці, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри! Сердечно вітаю Вас з великим і радісним святом Світлого Христового Воскресіння! Хай благодатний вогонь Пасхальної ночі завжди зігріває радістю ваші серця і душі. Хай Воскреслий із мертвих Христос — Податель життя — зміцнить вас у любові й однодумності, дасть вам силу і натхнення нести подвиг служіння Святій Церкві і нашій Вітчизні — Україні.

«Хай буде з вами благодать, милість, мир від Бога Отця і від Господа Іісуса Христа, Сина Отчого, в істині і любові» (2Ін. 1:3).

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Смиренний

+ ФИЛИП,

милістю Божою митрополит Полтавський і Миргородський,

ваш богомолець перед Воскреслим Христом.

Пасха Христова

літа Господнього 2017,

кафедральне місто Полтава

16 апреля 2017608

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2
03 4 05 6 7 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<мартмай>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки