Великий Четвер. Спогад Тайної Вечері

13 квітня 2017 року, у Великий Четвер Страсної седмиці Церква згадує Тайну Вечерю, на якій Господь встановив таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові. В цей день традиційно студенти Духовної школи, та й майже всі парафіяни, за літургією Святителя Василія Великого, причастились Святих Христових Таїн. Божественну літургію у храмі Трьох Святителів очолив віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні викладачів семінарії у священному сані.

Після читання Святого Євангелія архіпастир звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді.

За Літургією була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По завершенні богослужіння Владика Веніамін привітав усіх зі святом та Пичастям Тіла і Крові Христа Спасителя і благословив усіх. Причасники Святих Таїн піднесли подячні молитви Богу.

У Великий Четвер в богослужінні згадуються чотири важливі події з життя Христа Спасителя: Тайна Вечеря, на якій Господь встановив новозавітне Таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові; Іісус вмиває ноги ученикам – на знак глибокого смирення і любові до них, а також як повчання всім християнам не шукати влади один над одним, а слугувати один одному; молитва в саду Гефсиманському. Гефсиманський сад був свідком того як Господь томився смертною скорботою про гріхи впавшого людства і як віддавав Себе волі Отця Небесного. Схиливши коліна, Господь впав лицем до землі і молився, по Своєму людському єству, щоб Його як людину, по можливості обминув цей час. Молячись Господь говорив: «Отче Мій! Якщо можливо нехай обмине Мене ця чаша; але не як Я хочу, але як Ти» (Мф.26.39); у Гефсимандському саду Христа арештували за доповідю Іуди Іскаріота. Перед цим Іуда поцілував Спасителя віддавши Його на неправедне судилище. Зараз вислів «поцілунок Юди» означає поцілунок зрадника, виявлення лицемірних почуттів до того, кого зрадив.

В цей день під час Літургії буває багато причасників, а також за традицією приготовляються Святі Дари для зберігання – на випадок потреби причастити хворих. Ввечері Страсного Четверга у храмах відбувається богослужіння, під час якого читаються 12 уривків з Євангелія про Страсті Христові. Під час цих читань парафіяни стоять із запаленими свічками. Існує звичай нести після богослужіння з собою запалену свічечку, з якою простояли всю службу.
13 апреля 20171433

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2
03 4 05 6 7 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<мартмай>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки