З благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа в дні Різдвяних свят Полтавська єпархія Української Православної Церкви проводить ряд заходів духовно-мистецького спрямування. Серед них основною подією стало проведення 9 січня цього року вже традиційного «Різдвяного вечора духовної і вокально-хорової музики». У заході брала участь викладач вокалу Полтавської місіонерської духовної семінарії Віта Вікторівна Гажала.    Концерт відбувся в найбільшому концертному залі міста Полтави – палаці дозвілля «Листопад». Вхід для всіх бажаючих був вільним. Охочі послухати Різдвяні колядки, церковні піснеспіви та народні пісні заповнили залу, яка вміщує понад 1 000 глядачів. Концертна програма була розрахована на півтори години.    Відкрив концерт архієрейський змішаний хор Макаріївського кафедрального собору Полтави під керівництвом протоієрея Олега Приходька.   Далі пролунали колядки і Велике славослов’я. Чудові Різдвяні і літургійні піснеспіви в цей вечір слухачам подарували хори Полтавських храмів, серед яких були і архієрейський чоловічий квінтет під керівництвом протдиякона Дмитра Литвиненка, а також змішаний хор Макаріївського кафедрального собору, вокальний квінтет храму мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.    Долучились до свята прославлення Народженого Христа Спасителя і нетількі церковні хори. Свої творчі доробки продемонстрували Дитячий хор « Росиночка » Свято - Серафимівського храму м. Полтава , керівник Марія Сень , Вокальна студія « Рапсодія » будинку Науки і Техніки , художній керівник Наталія Пилипенко, Камерний оркестр ім. Д. Ахшарумова Полтавської обласної філармонії . художній керівник Олександр Абрамов , Концертний ансамбль « Чураївна » Полтавської обласної філармонії , художній керівник Леся Гринчук , Ансамбль « Дзвіночок » Малої академії мистецтв ім. Р.О.Кириченко , художній керівник Олена Курінна . Наприкінці свята всі хори разом з присутніми в залі заспівали всім відому і любиму колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю» та молитву за Україну «Боже Великий Єдиний».    На завершення вечору Високопреосвященніший Митрополит Полтавський і Миргородський Филип привітав зі сцени всіх, хто відвідав концерт, поздоровив з Світлим святом Різдва Христова та побажав всім миру і любові, злагоди та добробуту. Після привітання Владика Филип вручив подячні грамоти організаторам та учасникам різдвяного вечора. До привітань долучився мєр міста Полтави Олександр Федорович Мамай.    Багато добрих і теплих відгуків в цей вечір почули на свою адресу відомі солісти, творчі колективи та організатори Різдвяного концерту.
Прес-служба Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ, 13.01.2015 |