У Полтавській місіонерській духовній семінарії звершено Літургію апостола Якова за складеним ним чином

5 листопада 2014 року, у день пам'яті святого апостола Якова, брата Господнього по плоті, у Полтавській місіонерській духовній семінарії з благословення її Ректора, Високопреосвященнійшого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, у домовому храмі семінарії преподобного Нестора Літописця, була відслужена Божественна літургія святого апостола Якова.


Божественну літургію очолив віце-ректор ПМДС архімандрит Веніамін (Погребной). Йому співслужили професор, протоієрей Миколай Несправа, священик Андрій Пінчук, керівник відділу у справах сім'ї Дніпропетровської єпархії, викладачі та випускники духовної школи в священному сані.Після читання Святого Письма отець Веніамін та отець Миколай звернулися до присутніх в храмі з повчанням.Після причасного вірша проповідь про життя та подвиги святого апостола Якова виголосив студент 4-го курсу богословсько-місіонерського відділення семінарії Манухін Руслан.


Служіння настільки рідкісного чину Літургії стало вже традицією в Полтавській духовній школі. В цей день семінарський храм відвідують як парафіяни, так і випускники семінарії – священики і миряни. Розділити радість спільної молитви, доторкнутись до минулого, у день свята бажають також і гості. Цей рік не став винятком. Місіонерську семінарію сьогодні відвідала група викладачів та студентів Православного центру прикладних мистецтв ім. Іоанна Дамаскіна, що при Свято-Покровському Голосіївському монастирі м. Києва.


Згідно з Переданням Господь Ісус Христос з'явився апостолу Якову після свого Воскресіння і поставив його єпископом Єрусалимської Церкви. Таким чином, на долю апостола випала особлива діяльність: він не подорожував з проповіддю по різних країнах, як решта апостолів, а вчив і священнодіяв в Єрусалимі – місті, яке має дуже важливе значення для християнського світу. Своє життя він закінчив близько 64 року мученицькою смертю: іудейські начальники скинули його з наріжника єрусалимського Храму.


Саме апостолу Якову Передання приписує укладення древнього чину Божественної літургії, яка в перші століття християнства, аж до IX століття, була надзвичайно розповсюджена. Вона звершувалася в Палестині, в Антіохії, на Кіпрі, у Південній Італії та на святій горі Синай. Однак, починаючи з IX століття, вона майже скрізь витісняється Літургіями святителів Василія Великого та Іоанна Златоуста, більш урочистими і співзвучними пишноті імператорських богослужінь Константинополя. Саме тому Літургія святого апостола Якова залишилася невідомою і слов'янам, які отримали від своїх просвітителів богослужіння в чисто «константинопольському» вигляді. Єдині два місця на землі, де ця богослужбова перлина дбайливо зберігалася майже все друге тисячоліття, це Єрусалимська Церква і острів Закінф в Греції, де Літургія святого апостола Якова постійно звершувалася всі ці століття. В Єрусалимі її служать на грецькій мові тричі на рік – на свято апостола Якова (5 листопада), у неділю по Різдві Христовому, коли також згадується пам'ять Святого Апостола Якова, і на Собор святих 70-ти апостолів (17 січня), а в Греції за бажанням настоятеля її можна звершувати в будь-який день. У східно-сирійської церкви (Антіохійського Патріархату) існує своє чинопослідування арабською мовою.


Божественна літургія святого апостола Якова дозволяє нам глибоко відчути живий зв'язок з Єрусалимом, кожного разу по-новому пережити духовну та історичну єдність з нерозділеним християнством перших століть.


Прес-служба Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ, 05.11.2014


5 ноября 20142824

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2
3 4 05 6 7 8 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
<октябрьдекабрь>

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки