Відділення регентів-псаломщиків

Відділення регентів-псаломщиків готує кваліфікованих церковнослужителів псаломщиків і регентів для Православної Церкви. На регентське відділення приймаються особи чоловічої та жіночої статі православного віросповідання у віці від 16 років і чоловічої – від 17 років. Термін стаціонарного навчання – 2 роки, заочного – 3 роки.

Регентське відділення стояло біля самих витоків нашої відродженої Духовної школи – в перший після відновлення роботи 1997-1998 навчальний рік тільки воно було єдиною структурної навчальної одиницею. Хоча перший випуск склав всього 10 людей, вже в наступному навчальному році, зважаючи на велику кількість дівчат і юнаків, які бажали отримати церковну музичну освіту, регентський клас виріс до 25-ти студентів, а курс навчання був розширений з одного до двох років; в 2000 р – до трьох.

Були розроблені навчальні програми з профілюючих і допоміжним дисциплін, а також в обов'язковому порядку була введена богослужбова регентска практика на парафіях, в монастирях (Спасо-Преображенському (м.Лубни), Хрестовоздвиженському (м.Полтава), Різдва Богородиці (смт. Козельщина)) Полтавської та сусідніх єпархій Української Православної Церкви.

З самого відкриття відділення перед викладачами постало завдання підготовки широко освіченого регента. У зв'язку з цим, крім профілюючих музичних дисциплін були введені богословські і загальноосвітні предмети: гармонія, музична література, християнські деномінації, іконоведення, місіологія, церковнослов'янський практикум та ін. Частково насичення навчального плану було викликано причиною малого відсотка абітурієнтів з музичною освітою – абітурієнти в 8- ми з 10-ти випадків володіли необхідною підготовкою. З цієї причини і був введений широкий спектр музичних предметів – для швидкого скорочення дистанції між початковими і розвиненими голосами.

Особливо слід відзначити підготовку учнів по так званим профілюючим предметам: церковному уставу, церковному співу, сольфеджіо, методикою роботи з хором, історії співу. Ведуть ці предмети педагоги, які знають і люблять свою справу. А дисципліни ці у нас в особливій шані, тому, що саме вони основа регентських знань. Так важливим є курс історії співу, в якому розглядаються питання ранньохристиянської, візантійської і давньоруської богослужбової практики, аналізуються духовні твори композиторів, їх творчий шлях. Уроки церковного співу, на яких вивчаються церковні голоси, подібні, монастирські розспіви, розспів Києво-Печерської лаври, древній знаменний спів, співи церковних композиторів. Уроки сольфеджіо ставлять своїм головним завданням навчити співати незнайомий текст «з листа». Методика роботи з хором – перше відчуття живого хору, співаків, вміння орієнтуватися в будь-якій партії хору, вчасно збудувати і інтонаційно підтримати хор, виробити чіткий ритм і т.д.


Особлива увага приділяється в вихованні та освіті майбутнього регента індивідуальних занять з предметів: диригування, читка хорових партитур, фортепіано, вокал. Тут виробляється не тільки техніка диригування, гри на фортепіано, вміння володіти своїм голосом, а й виховання особливого «регентського» характеру, волі, терпіння, наполегливості, завзятості і, звичайно ж, духовного розуміння молитовного характеру виконуваних творів.

За 20 років існування відродженої Полтавської духовної семінарії відділення регентів-псаломщиків закінчило 310 випускників.

Правила прийому

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2
03 4 5 6 7 08 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<май 

Фотоархив

Объявления

Інформація щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання
13 февраля 2020, 10:25
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки