Іконописне відділення

Іконописне відділення

Відкриття при Полтавській місіонерської духовної семінарії в червні 2006 року іконописного відділення дало можливість українській православній молоді стаціонарно вивчати канонічний церковний іконопис. Вивчати не за кордоном, шлях куди довгий і не дешевий, ні на вечірньому відділенні після довгого трудового дня і при штучному освітленні, коли величезну роль для передачі кольору грає саме природне денне освітлення, а на рідній землі.

Навчання іконопису.

Процес навчання довгий і складний, але піддається тому, хто дійсно хоче навчитися. А головне, що довгі години, проведені за мольбертом, дарують дивовижне відчуття дотику з таємницею, з кожним днем ​​лінії все чіткіше і дедалі більшим змістом наповнюється твоя праця. «Копіюючи ікону, людина всебічно пізнає її і мимоволі приходить в зіткнення з тим світом, який в ній укладено, поступово починає відчувати реальність цього світу, істинність даного способу. Потім осягає глибину його змісту, уражається чіткістю форм і внутрішньої обгрунтованістю його деталей і воістину святою простотою художнього вираження. Але щоб так зрозуміти ікону, потрібно час, і іноді досить тривалий... » (черниця Іуліанія).

У нашому навчальному закладі майбутні іконописці отримують знання не тільки по іконопису і історії християнського мистецтва, але також вивчають реставрацію давніх пам'яток церковного живопису, іконографію (богослов'я ікони), основи академічного малюнка і живопису, техніку мозаїки, катехізис, Біблійну історію Старого і Нового Завітів, церковнослов'янську мову, літургіку, місіологію, православну педагогіку і т. д. Щодо основного предмета – техніки іконопису, то на уроках студенти вивчають канонічний живопис по репродукціїях, що дає їм можливість порівнювати особливості різних іконописних шкіл і їх напрямків.


Свої навчальні роботи студенти виконують в техніці яєчної темпери, яка складається з натурального пігменту і сполучного елемента – яєчної емульсії. Від написання (в церковній іконописній термінології прийнято саме це слово, а не світське – малювання) простої гірки (в художньому живописі це має найменування – пейзаж), або будівлі переходять до фігур святих, а на старших курсах приступають до вивчення композицій святкових і житійних ікон. Велика увага приділяється творчому підходу студентів до процесу навчання, що і забезпечує належне зростання майбутнього іконописця.

За 11 років існування іконописного відділення диплом бакалавра отримали 30 випускників.

Правила прийому

До вашої уваги представлено роботи студентів, випускників та викладачів іконописного відділення семінарії.

Станковий живопис

Безсанкірні прийоми личного письма

Богоматір Знамення , яєчна темпера


Доличне письмо

Етапи письма личного


Моління про чашу

Навчальна робота

Навчальні роботи

Навчальні роботи

Навчальні роботи

Навчальні роботи

Навчальні роботи

Пара (Спаситель та Богоматір)

Письмо лика рзіними прийомами

Преображення Господнє

Робота з шрифтознавства

Прп. Герасим

Санкірний прийом личного письма

Св. ап. Іоанн Богослов на Патмосі

Св Іоанн Шанхайський

Влкм. Пантелеімон

Свв архангел Михаіл та Миколай Чудотворець

Монументальний живопис 

Клас монументального живопису

Преподобний Антоній Великий

Роботи на виставці Роботи на виставці

Роботи на виставці

Календарь новостей

ПнВтСрЧтПтСбВс
01 2 3 4 5 06
07 8 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
<апрель 

Фотоархив

Объявления

Розпочинають свою роботу дитячі православні табори відпочинку Полтавської єпархії «ОРЛЯТКО» та «ПСЬОЛ»
01 июня 2017, 17:35
Повідомлення! Змінено офіційну електронну поштову адресу ПМДС
29 мая 2017, 15:02
До уваги випускників вищих духовних навчальних закладів! (Щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові
28 мая 2017, 15:02
Иконописная мастерская при Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии выполняет работы
01 апреля 2015, 10:01
Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства інформує
04 сентября 2012, 16:20

Ссылки